• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-34789-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

اسلولوریس در لاهیجان یافت نشد

علیرغم تلاش چند روزه کارشناسان اداره محیط زیست گیلان هیچ اسلو لوریسی در لاهیجان یافت نشد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،چشم گرد تنبل یا اسلولوریس گروهی از چندین گونه از خیس‌بینیان است که زادگاه آن بیشتر مناطق جنوب شرقی آسیا و سریلانکا است. این حیوان به ویژه از بابت حرکات آرام و چشمان درشت خود شهرت دارد.

چشم‌گردهای تنبل که ظاهری دوست داشتنی دارند به عنوان حیوانات خانگی محبوبیت فراوانی دارند.فروش آنها در چنین بازاری، خطری برای موجودیت آنها به شمار می‌رود، به ویژه که دندان جلویی آنها پیش از فروش، کشیده می‌شود که در بسیاری موارد موجب عفونت و مرگ آنها می‌شود. این موجود از معدود پستانداران سمی است.

همه می‌دانند که چشم‌های درشت و تنبل این حیوان برای دیدن جنگل تاریک طراحی شده‌اند و نباید در فضای باز و آفتابی نگهداری ‌شوند.

اخیرا در فضاهای مجازی عکس‌هایی مبنی بر حضور این حیوان در تله‌کابین لاهیجان منتشر شده بود که منجر به پیگیری‌ کارشناسان اداره محیط زیست گیلان در این منطقه شد.

طی مصاحبه‌های متعددی که در این خصوص با کارشناسان محیط زیست گیلان انجام شد،گویا هیچ اسلولوریسی در این منطقه یافت نشده است.

از کسانی که نشانی و یا عکسی از حضور این حیوان در استان دارند،درخواست می‌شود هر چه سریعتر به اداره‌کل محیط زیست گیلان اطلاع دهند.     


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: