• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-793-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

رشد دو ونیم درصدی مشارکت مردم در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی کشور

عضو هیات امنای دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به رشد دو و نیم درصدی مشارکت مردم در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته، گفت: 630 هزار نفر در این جشنواره در بخش های مختلف شرکت کردند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، دکتر وزیرپور در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی که امروز در بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: اختتامیه این جشنواره در کشور دهم مرداد ماه برگزار شد که با حضور پرشور مسئولین همراه بود و نشان از دغدغه فرهنگی آنان دارد.

عضو هیات امنای دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه توجه خاص به مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی دغدغه همه ماست، افزود: گسترش فرهنگ کتابخوانی کاهش آسیب های اجتماعی را بدنبال دارد.

وی با اشاره به رشد دو و نیم درصدی مشارکت مردم در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته، تاکید کرد: 630 هزار نفر در این جشنواره در بخش های مختلف شرکت کردند.

وزیرپور تصریح کرد:منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش های مکتوب، دیجیتال، گویا و بریل در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

عضو هیات امنای دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور حضور پرشور کودکان و نوجوانان را ویژگی بارز این جشنواره برشمرد و ادامه داد: کودکان و نوجوانان مرکز ثقل توجه نهاد کتابخانه های عمومی هستند که نیازمند سرمایه گذاری ویژه می باشند.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان امروز نسل آینده ایران اسلامی را تشکیل می دهند، تصریح کرد: کودکان و نوجوانان آینده ساز ایران اسلامی هستند که اگر مورد توجه قرار گیرند موجب بالندگی و توسعه ایران اسلامی می شوند.

وزیرپور با اشاره به پیشینه درخشان و تاریخ تمدن غنی استان گیلان، عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمونی گیلان از نیروهای زحمتکش و خوبی بهره مند است که رسالت خود را توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی ایفا می کنند.

عضو هیات امنای دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پایان خاطرنشان کرد: فعالان عرصه فرهنگ، کتاب و کتابخوانی با خلاقیت و برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت نقش ارزشمند خود را در این عرصه ایفا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: