• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2390-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

میرنبی لی:

سامانه جامع در منطقه ویژه بندری آستارا راه اندازی می شود

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان مرزی بندر آستارا از راه اندازی سامانه جامع در منطقه ویژه بندری آستارا خبر داد.

محمود میرنبی لی در گفتگو با ایسنا منطقه گیلان،اظهار کرد:در راستای اجرای برنامه توسعه اقتصادی و به منظور استقرار خدمات دولت الکترونیک و ‌افزایش بهره وری در حوزه بندری و دریایی،سامانه جامع در مناطق ویژه بندری کشور نیز راه اندازی می شود.

وی در خصوص این سامانه توضیح داد:سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تسریع و تسهیل خدمات در صدور مجوزهای فعالیت مناطق بندری و پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در گام نخست از بخش اول سامانه جامع مناطق ویژه بندری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)رونمایی کرد و این طرح نیز به ترتیب در سایر بنادر کشور اجرا خواهد شد.

میرنبی لی "صدور مجوز فعالیت"برای متقاضیان به صورت کاملا غیرحضوری را از مزایای این طرح برشمرد و گفت: صدور مجوز فعالیت در مناطق ویژه بندری پیش تر به صورت حضوری بود اما با راه اندازی این بخش، متقاضی می تواند با ثبت نام و دریافت کد کاربری از هر نقطه جغرافیایی درخواست خود را برای صدور مجوز فعالیت در بنادر ارسال و پیگیری کند.

وی خاطر نشان کرد:برای نخستین بار این سامانه به همت اداره کل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در مجتمع بندری و منطقه ویژه اقتصادی امام خمینی(ره) با موفقیت راه اندازی شد و از این پس متقاضیان فعالیت در این بندر می توانند با ارائه درخواست و انجام پرداخت های الکترونیکی و همچنین ردیابی، مراحل صدور مجوز خود مطلع و آن را دریافت نمایند.

رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا تصریح کرد:با برنامه ریزی های صورت گرفته، این سامانه در کلیه مناطق ویژه بندری همچون آستارا، نوشهر و امیرآباد در شمال کشور و بنادر شهیدرجایی و بوشهر در جنوب کشور راه اندازی خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود اضافه کرد:بندر آستارا نخستین بندر فعال خصوصی کشور می باشد که دو پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا تا یک میلیون تن در زمینی به مساحت 61 هکتار در آن احداث شده است و هم‌اکنون ارتباط تجاری بندر آستارا با بنادر حاشیه دریای خزر از قبیل بندر باکو و هوسان در جمهوری آذربایجان، بندر آکتائو در قزاقستان، بندر ماخاچ کالا(مخاچ قلعه) در جمهوری داغستان و آستاراخان در روسیه برقرار است.

به گزارش ایسنا، از نخستین سال تأسیس بندر آستارا در سال 1392 تاکنون، کالاهایی از قبیل انواع چوب، گندم، تخته نراد، سنگ کلینگر،کربنات کلسیم،انواع سیمان،دی اکسید تیتانیوم،کاشی و سرامیک، مصنوعات فلزی،گچ ساختمانی،رول آهن، انواع پلی‌اتیلن، نمک صنعتی،فتالیک و مشتقات، شمش آهن، MDFخام، PVCو مشتقات آن و سنگ گرانیت در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

فاصله منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تا بندر باکو 133 مایل دریایی، بندر آکتائو 350 مایل دریایی، بندر ترکمن باشی 240 مایل دریایی، ماخاچ کالا (مخاچ قلعه) 373 مایل دریایی، آستاراخان 240 + 170 مایل دریایی،فریدون کنار 205 مایل دریایی، بندر انزلی 65 مایل دریایی، بندر نوشهر 165 مایل دریایی و بندر امیرآباد 235  مایل دریایی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: