• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1690-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

محمدی خبرداد:

افزایش بودجه شهرستان رشت در سالجاری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان گفت: بودجه شهرستان رشت بین 16و نیم تا 24 درصد بوده و با توجه به اینکه بودجه استانی بسیار کمتر است لذا سعی کردیم سرانه به ‌نوعی توزیع شود تا شهرستان رشت آسیب نبیند و توانستیم از 21 درصد در سال 93 به 28.7 درصد در سال 96 افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در جلسه شورای اداری شهرستان رشت، با بیان اینکه این شهرستان یک سوم جمعیت استان را داراست، اظهار کرد: این در حالی است که جمعیت شهرستان رشت در طول روز و شب باهم متفاوت است زیرا به علت مرکزیت استان و رجوع مردم به این شهرستان برای انجام امور مختلف اداری و فرهنگی، اقتصادی می باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با مشکل کاهش جمعیت در استان و شهرستان روبرو هستیم، افزود: مهم ترین شاخص توزیع اعتبارات و دریافت بودجه، شاخص جمعیتی است لذا چنانچه ما سهم قدرت، ثروت و توزیع امکانات را با توجه به پراکندگی جمعیت در نظر بگیریم، کاهش جمعیت به ضرر ما خواهد بود.

محمدی  گفت: با توجه به اینکه در مجلس سهم گیلان کاهش یافته است و در صورت تداوم کاهش پراکندگی جمعیت سهم این استان در آینده به 4 درصد کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در خصوص بودجه شهرستان رشت، تصریح کرد: بودجه شهرستان رشت بین 16و نیم تا 24 درصد بوده و با توجه به اینکه بودجه استانی بسیار کمتر است لذا سعی کردیم سرانه به ‌نوعی توزیع شود تا شهرستان رشت آسیب نبیند و توانستیم از 21 درصد در سال 93 به 28.7 درصد در سال 96 افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه رشت باید پایگاهی برای پشتیبانی دیگر شهرستان‌ها نیز باشد، گفت: سهم بودجه شهرستان رشت در سال 95 حدود 80 میلیارد تومان بود که در سال 96 به 140 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

محمدی ادامه داد: شهرستان رشت به علت مرکزیت استان، باعث شده که خدماتی که در آن ارائه می شود مختص مردم رشت نباشد و حتی از غرب و شرق استان به شهرهای دیگر نیز سرویس دهی می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: