• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-18089-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : رشت

شهردار منطقه ۳شهرداری رشت خبر داد:

پارک ولیعصر رشت در اختیار کودکان اوتیسم قرار می گیرد

در اقدامی جالب و فرهنگی؛شهرداری منطقه ۳ پارک ولیعصر رشت را ۲ روز در هفته در اختیار کودکان اوتیسم قرار می دهد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، طیبه بینا در جمع  مدیران انجمن کودکان اوتیسم و والدین آنان در پارک ولیعصر  اظهار کرد:از آنجاییکه کودکان مبتلا به اوتیسم،در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند، بنابراین ما باید شرایطی فراهم آوریم تا این کودکان از حداقل امکانات تفریحی برخوردار شوند .

وی با بیان اینکه متاسفانه با توجه به اینکه این بیماری در میان مردم بصورت کامل شناخته شده نیست، گفت:در درجه اول می‌بایست فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به مردم در خصوص این بیماری بیشتر شود.

شهردار منطقه ۳ فضاهای مناسب جهت تفریح این کودکان در سطح شهر را بسیار کم عنوان کرد و گفت:در راستای کمک به این عزیزان سعی داریم برخی از پارکهای منطقه ۳ را مناسب سازی نموده تا شرایط برای بازی این کودکان فراهم آید .

وی با بیان اینکه در هفته ۲ روز پارک ولیعصر در اختیار این کودکان قرار خواهد گرفت،اظهار کرد:در نظر داریم سرای محلات منطقه ۳ را در برخی از ساعات در طول هفته جهت گفتار درمانی و همچنین با محصور کردن پارک محله ای  آب آسیاب این پارک را هم در برخی روزها در اختیار کودکان اوتیسم جهت بازی و تفریح قرار دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: