• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-1394-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدارسیون کاراته جمهوری آذربایجان در آستارا خبر داد:

برگزاری پنجمین دوره رقابت‌های جهانی کیوکوشین کاراته سبک UFK در باکو

رئیس بخش بین الملل سبک کیوکوشین کاراته جهان و رئیس فدارسیون کاراته جمهوری آذربابجان گفت:پنجمین دوره رقابت‌های جهانی کیوکوشین کاراته سبک UFK در سال 2018 در باکو برگزار می شود.

به گزارش ایسنا،منطقه گیلان، «طیب عزیزاف» پس از برگزاری پنجمین دوره رقابت‌های بین المللی کیوکوشین کاراته (سبک UFK) بندر آستارا، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها خاطر نشان کرد: در حال حاضر این سبک در 61 کشور جهان فعال می باشد و یکی از نمایندگی‌های این رشته در کشور ژاپن قرار دارد. 

وی ادامه داد: پس از پایان این تورنمنت،پنجمین دوره رقابت‌های جهانی این سبک را در سال 2018 به میزبانی شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان برگزار خواهیم کرد.

عزیزاف با تأکید بر اینکه کیفیت برگزاری تورنمنت بین المللی آستارا مناسب است، گفت: ارتقای سطح کیفی این مسابقات از مهمترین اهداف ما می باشد که در دستور کار برگزار کنندگان این دوره قرار دارد.

وی اضافه کرد: کاراته کاهای حاضر در این رقابت‌ها به لحاظ تیمی و جسمی از قدرت بالایی برخوردار می باشند و ایران با نفرات بیشتری حاضر شده است که به همین دلیل شاهد رقم خوردن نتایجی جالبی هستیم.

برگزاری سمینار سبک کیوکوشین کاراته در 6 کشور جهان

رئیس بخش بین الملل سبک کیوکوشین کاراته جهان در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری سیمنارهای مختلف در اقصی نقاط جهان با هدف گسترش و شناخت این رشته ورزشی در سایر کشورها اشاره کرد و توضیح داد: تاکنون 6 کشور جهت برگزاری این سمینارها جانمایی ‌شده است که نخستین سمینار در ماه اکتبر در کشور ژاپن با حضور نمایندگان کشورهای دنیا برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: مسئولین برگزارکننده این دوره ها سعی دارند که کشورها و ورزشکاران زیادی در این مسابقات شرکت کنند.

وی در ادامه از طولانی بودن مسیر پایتخت ایران «تهران» تا آستارا و مشکلات ناشی از سفر به این شهرستان سخن گفت و افزود: این مسأله سبب شده است که کشورها و ورزشکاران کمی در تورنمنت آستارا حضور داشته باشند. 

طیب عزیزاف با بیان اینکه امکانات فرودگاهی در تهران و رشت وجود دارد، تأکید کرد: میزبانی این شهرها علاوه بر تسهیل در جابجایی ورزشکاران باعث حضور کشورهای زیادی در این مسابقات می شود.

روابط خوب ایران و آذربایجان در ترویج ورزش کیوکوشین کاراته

رئیس فدراسیون کاراته جمهوری آذربایجان در بخش پایانی سخنان خود به روابط بسیار خوب دو کشور دوست و همسایه ایران و آذربایجان و ترویج رشته ورزشی کیوکوشین کاراته در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: کاراته کاهای ایران در عرصه های جهانی شناخته‌ شده‌ هستند و همواره فدراسیون های دو کشور در راستای توسعه ورزش کاراته با یکدیگر همکاری دارند.

وی توضیح داد: آذربایجان در دو سال اخیر سرمایه‌گذاری ایده آلی را در زمینه ورزش و میزبانی رقابت‌های مختلف ورزشی انجام داده است و این سرمایه گذاری در راستای تحقق سیاست دولت آذربایجان در توسعه همه ورزش‌ها می باشد.

وی جایگاه کاراته جمهوری آذربایجان را در دنیا مناسب برشمرد و اذعان کرد: وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری‌ هرچه بهتر بین دو کشور در تمامی رشته های ورزشی به ویژه رشته ورزشی کاراته نقش تأثرگذاری را داشته و امیدواریم شاهد برگزاری مسابقات معتبر بین‌المللی به میزبانی هر دو کشور در سال های آتی باشیم.

به گزارش ایسنا، لازم به توضیح است، پنجمین دوره مسابقات بین المللی کیوکوشین کاراته (سبک UFK) تحت عنوان "جام خلیج فارس" با شرکت 283 کاراته کای خانم و آقای از چهار کشور ایران، آذربایجان، افغانستان و عراق طی روزهای 5 و 6 مرداد ماه در بندر مرزی آستارا برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: