• جمعه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-1194-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرمربی ملوان انزلی:

مسئولان کشوری دلایل مشکلات مالی فوتبال تیم های شمال را ارزیابی کنند

سرمربی تیم ملوان بندر انزلی گفت: مسئولان کشوری و کارشناسان باید دلایل مشکلات مالی تیم های فوتبال شمال کشور را ارزیابی کنند.

نادر دست نشان پس از پایان دیدار دوستانه شهرداری بندر آستارا با ملوان بندر انزلی در استادیوم وحدت آستارا در گفت و گویی اختصاصی با ایسنا، منطقه گیلان، اظهار کرد: مسئولان کشوری و کارشناسان باید دلایل مشکلات مالی تیم های فوتبال شمال کشور را ارزیابی کنند.

وی با تأکید بر اینکه امکانات مالی گیلان و شمال ایران در فوتبال به اندازه جاهای دیگر ایران نیست، تصریح کرد: دلیل اینکه «چرا در استان های دیگر اتفاق های خوبی برای تیم های آنها می افتند، ولی در گیلان، مازندران و گلستان این موضوع حل نشده است؟» باید به شکل همه جانبه ای بررسی شود.

دست نشان یکی از بارزه های کیفیت فوتبال شمال ایران را هدایت بازیکنانی دانست که دسترنج مربیان هستند و زحمات بسیاری را برای تیم های بزرگ کشور کشیده اند و اضافه کرد: حضور تعداد کثیری از بازیکنان شمالی در تیم ملی جمهوری اسلامی ایران، دلیلی واضح بر این ادعا می باشد.

وی افزود: مسئولان عالی رتبه ورزش ایران باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند که حل اینگونه مسایل از وظایف آنها می باشد.

حضور 17 سرباز بازیکن در جمع ملوانان

سرمربی ملوان در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت تیم ملوان برای حضور در فصل جدید لیگ دسته اول باشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: کار ملوان برای حضور در این فصل، با تست های فراوانی از بچه های بومی شروع شد و ماحصل زمانی که در تمرینات تستی سپری گردید، بازیکنان مستعد، به خصوص جوانان خوبی به جمع بازیکنان این تیم پیوستند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت مالی ملوان، توان برابری و رقابت با تیم های رقیب نیز وجود نداشت، ولی امتیاز سرباز گیری به ما کمک کرد که بتوانیم 17 جوان خوبی را که شرایط خدمت سربازی را داشتند، به جمع خود اضافه کنیم.

وی با اشاره به اینکه این بازیکنان کمک می کنند که از نظر وضعیت، شرایط مناسبی را در فصل جدید داشته باشیم، افزود: پس از جذب نفرات، یک هفته تمرینات هوازی در ارتفاعات 2 هزار و 500 متر سوادکوه مازندران، یک هفته تمرینات سنگین در سواحل دریا و در درون آب و نیز در هفته سوم تمرینات بروی زمین چمن در شرایط مناسبی انجام شد.

دست نشان برگزاری دیدارهای دوستانه را از دیگر برنامه های تیم ملوان برشمرد و توضیح داد: در همین راستا دو دیدار در تهران با تیم های لیگ برتری انجام شد و طی چند روز گذشته نیز دیدارهایی را در داخل استان با تیم های محلی داشتیم که در شناخت فنی بازیکنان و دادن شخصیت تیمی به آنها بسیار تأثیرگذار بوده است.

ملوان همیشه دست به گریبان مسایل مالی است

نادر دست نشان در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت مالی ملوان در فصل پیش رو خاطر نشان کرد: ملوان همیشه دست به گریبان مسایل مالی است ولی خوشبختانه امسال آقای دنیامالی تلاش های خود را انجام داده است تا کمک های شایانی برای پیشبرد اهداف تیمی باشگاه صورت پذیرد.

وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال اثبات توانایی های تیمی ملوان بزرگ هستیم، تصریح کرد: این تیم جایگاه دسته اولی را ندارد و باید در لیگ برتر باشد و این "باید" کار ما را سخت می کند.

وی افزود: ایران انتظار دارد که ملوان در لیگ برتر باشد و از همین جا دست یاری به سمت تمام مردمی که به استادیوم ها می آیند و مسئولینی که می توانند گوشه ای از مشکلات و مسایل تیم را حل کنند، دراز می کنیم.

سرمربی ملوان انزلی در بخش دیگر سخنان خود مسایل مالی را بسیار ریز ولی بسیار تأثیرگذار برشمرد و تأکید کرد: هزینه های تیم ملوان زیاد است ولی قراردادهای بازیکنان زیاد نیست و با در نظر گرفتن این موضوع می توانیم شرایطی را به وجود آوریم تا با وضعیت روحی و روانی مناسب در دیدارها حضور یابیم.

وی تصریح کرد: ملوان در ریشه و فرهنگ تمام خانواده های انزلی و گیلان راه پیدا کرده است و ما هم تلاش خواهیم کرد که به اهداف مهم پیش رو دست پیدا کنیم.

آستارا از نظر امکانات فوتبال مظلوم است

دست نشان در بخش پایانی سخنان خود از کیفیت دیدار دوستانه ملوان با شهرداری آستارا سخن گفت و اظهار داشت: آستارا از شهرهای قدیمی فوتبال منطقه می باشد که بازیکنان بزرگی را به فوتبال کشور معرفی کرده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر این شهر از نظر امکانات زمین و سایر مسایل مرتبط برای پرداختن به رشته ورزشی فوتبال بسیار مظلوم است.

وی افزود: در دیدارهای آستارا همیشه این نگرانی برای مربیان وجود دارد که به خاطر کیفیت زمین بازیکنان مصدوم نشوند.

سرمربی ملوان با بیان اینکه امیدوارم شهر آستارا با نگاهی بهتر به جایگاه واقعی خود برسد، تأکید کرد: این حق این شهر نیست و دیدن این وضعیت خوشحال کننده نمی باشد.

وی به برخی از فوتبالیست های سرشناس آستارا اشاره کرد و گفت: روزهای خوبی را در کنار مهدی جوهری، مقصود چندل، پایان رأفت و سایر بازیکنان در سطح یک فوتبال کشور داشتیم.

به گزارش ایسنا، در این دیدار، تیم دسته اولی ملوان موفق شد با نتیجه یک بر صفر مقابل تیم شهرداری آستارا که خود را برای حضور در لیگ برتز استان گیلان آماده می کند، پیروز شود.

بیش از یک هزار نفر از علاقمندان به ورزش مهیج فوتبال با حضور در استادیوم پیر وحدت آستارا از این بازی دیدن کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: