• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-694-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

فیزیوتراپ ها بازوان توانمند هیات های ورزشی هستند

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان گفت:در علوم بهداشتی، توانبخشی یا بازتوانی فرآیندی است که در آن به فرد کمک می‌شود تا توانایی از دست رفته خود پس از یک واقعه، بیماری یا آسیب ورزشی، جراحی مجدداً به دست آورد.

دکتر محمد حق شناس در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،اظهار کرد:در علوم بهداشتی، توانبخشی یا بازتوانی فرآیندی است که در آن به فرد کمک می‌شود تا توانایی از دست رفته خود پس از یک واقعه، بیماری یا آسیب ورزشی، جراحی مجدداً به دست آورد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان با اشاره به اینکه حمایت از ورزشکاران در هنگام آسیب های ورزشی از وظایف هیئت پزشکی ورزشی خواهد بود، افزود: توانبخشی به افراد کمک می‌کند تا پس از ابتلا به مشکلاتی نظیر آسیب های ورزشی،سکته مغزی،ضایعات نخاعی،جراحی‌های ارتوپدی،ضربه مغزی،سوختگی،کم شنوایی،اختلال پردازش مرکزی شنوایی،مشکلات تعادل و غیره،تا حد امکان بر مشکل خود غلبه کرده و استقلال عملکردی قبلی را بازیابند.

وی توانبخشی را به معنای بازتوانی و بازگرداندن توانایی ‌های یک فرد به حالت حداکثر استقلال دانست و گفت:در توانبخشی برخلاف پزشکی هیچ گونه دارویی تجویز نمی‌ شود و روند بازیافتن توانایی ها تدریجی است.

حق شناس یادآور شد:مسئولین کمیته های توانبخشی هیات های ورزشی بازوان توانمند هیات ها در راستای سلامت ورزشکاران هستند زیرا تنها 50 درصد سلامتی یک ورزشکار آسیب دیده از مسیر جراحی حاصل می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:توانبخشی آن قدر اهمیت دارد که حتی پس از یک عمل کاملا موفقیت آمیز اگر توانبخشی درستی صورت نگیرد ورزشکار سلامتی خود را به دست نمی آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: