• یکشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-193-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز طرح سامان دهی کاشانه مهمان ها در منطقه آزاد انزلی

نخستین پلاک کاشانه مهمان در منطقه آزاد انزلی با حضور معاون و مدیران معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان و مسئولین استانی نصب شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مجید فاتحی، معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان در مراسم آغاز این طرح که به منظور ساماندهی مراکز اقامتی محدوده منطقه آزاد انزلی از سوی این سازمان به اجراء درآمده است با اشاره به حمایت بیشتر توأم با نظارت جدی تر بر مراکز اقامتی در این منطقه، اظهار کرد: توسعه گردشگری در محدوده منطقه آزاد انزلی نیازمند فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای اقامت گردشگران و مسافرین به ویژه در زمینه تنوع بخشی براساس سطح درآمد مهمانان و گردشگران است که در همین راستا، حمایت و نظارت بر ساخت هتل، مجتمع های اقامتی و کاشانه مهمان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود:در سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال وجود کاشانه مهمان در محدوده منطقه آزاد انزلی می تواند زمینه های اشتغالزایی از محل اجاره اینگونه امکان و فروش تولیدات صنایع دستی را به دنبال داشته باشد که این امر موجب رونق و افزایش درآمد اقتصادی خانوارهای ساکن در این منطقه خواهد شد.

فاتحی با بیان اینکه به منظور تجهیز و ارتقای استانداردهای کاشانه مهمان ها مقرر گردیده از محل صندوق کارآفرینی امید به هر یک از صاحبان این قبیل مراکز اقامتی مبلغ 150 میلیون ریال وام با بهره 4 درصد تسهیلات پرداخت شود، افزود: هم اکنون افزون بر 260 کاشانه مهمان در سطح منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت بوده و در سه ماهه نخست سالجاری مدت اقامت گردشگران منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته، که این امر منجر به رونق اقتصادی جوامع محلی خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی خطاب به همه صاحبان کاشانه مهمان هایی که بدون دریافت مجوز فعالیت اقتصادی از این سازمان در حال فعالیت هستند، گفت: طی دو ماه آینده همه کاشانه مهمان های منطقه آزاد انزلی ملزم به دریافت مجوز فعالیت از مدیریت گردشگری سازمان می باشند .

گفتنی است؛این طرح در روستای طالش محله و حسن رود با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و مدیران گردشگری و فرهنگی سازمان، رئیس اداره حراست فیزیکی سازمان، رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی استان گیلان و تعدادی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه فعالیت خود را آغاز کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: