• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-63989-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احترام به قوانین، سنگ بنای آموزش کودکان است

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با آموزش فرهنگ ترافیک از دوره پیش دبستانی و دبستان می‌توان به نهادینه شدن قوانین راهنمایی و رانندگی امیدوار بود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در دیدار با رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان اظهار کرد: با آموزش فرهنگ ترافیک از دوره پیش دبستانی و دبستان می‌توان به نهادینه شدن قوانین راهنمایی و رانندگی امیدوار بود.

وی با بیان اینکه احترام به قوانین، سنگ بنای آموزش کودکان است، افزود: اگر بتوانیم آموزه‌های ترافیکی را با بیانی شیوا به دانش‌آموزان منتقل کنیم در آینده حتی در خیابان‌های خلوت هم، عابران خود را متعهد می‌دانند که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

حاجتی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در حل مشکلات ترافیکی، افزود: می‌توانیم از ظرفیت‌های انجمن اولیا و مربیان، پیک نوروزی و بسیاری از وسایل کمک آموزشی در تبیین فرهنگ صحیح عبور و مرور استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: 150 هزار دانش‌آموز گیلانی تحت پوشش طرح همیار پلیس هستند و 15 هزار همیار پلیس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول با پلیس راهور همکاری دارند.

در ادامه سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان هم در این دیدار گفت: جذب همیاران پلیس برای کمک به نیروهای راهور ضروری است و بخش مهمی از کاهش آمار تصادفات مدیون همیاران پلیس است.

وی استفاده از قابلیت‌های آموزش و پرورش در قالب آموزش فرهنگ ترافیک در پیک‌های نوروزی و تجلیل از بهترین نوشته‌های دانش‌آموزی را در تعمیق این فرهنگ ضروری دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: