• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-592-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

موسوی:

تحصیل بیش از 3 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی آستارا

مدیر آموزش و پرورش بندر مرزی آستارا گفت: از حدود 15 هزار دانش آموز شهرستان، بیش از 3 هزار نفر در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه گیلان، «سیدسجاد موسوی» در جلسه شورای هماهنگی کارشناسان و مؤسسان مدارس غیردولتی استان گیلان که به میزبانی بندر مرزی آستارا برگزار شد، اظهار کرد: مدارس غیر دولتی سهم زیادی را در مقوله تعیلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم دارند.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان آستارا بیش از 15 هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند، افزود: بیش از 3 هزار نفر از دانش آموزان شهرستان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

وی مدارس غیردولتی را بازوان تأثیرگذار آموزش و پرورش برشمرد و افزود: دست اندرکاران این مدارس به عنوان سرمایه گذاران بخش خصوصی در کنار دولت، شرایط مساعدی را برای تحصیل دانش آموزان فراهم نموده اند.

موسوی به قبولی های شهرستان در کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: تعداد قابل توجهی از قبول شدگان در کنکور شهرستان از میان دانش آموزان مدارس غیردولتی هستند.

وی اضافه کرد: دست اندرکاران و دانش آموزان مدارس غیردولتی در کنار پرداختن همه جانبه به امر تحصیل، در سایر فعالیت ها از قبیل فعالیت های فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی به خصوص مراسم های مذهبی و راهپیمایی ها حضور پررنگ دارند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا وجود مدارس غیردولتی و تحت پوشش قراردادن یک پنجم از دانش آموزان شهرستان را نقطه عطفی در نظام تعلیم و تربیت شهرستان عنوان کرد و یادآور شد: برای گرفتن مجوزهای جدید در شهرستان در حوزه های مدارس غیردولتی و آموزشگاه های علمی باید نیازسنجی جدی و دقیق صورت بگیرد و در غیر اینصورت هیچ مجوز جدیدی صادر نخواهد شد.

 

الزام تغییر سیستم گرمایشی مدارس غیردولتی آستارا تا آغاز سالتحصیلی جدید

دکترحمید آقاجانی، رئیس اداره امور مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان در این جلسه خاطر نشان کرد: مؤسسان مدارس غیردولتی به عنوان خیرین مدرسه دار هستند که تمامی آنها به سند تحول بنیادین اشرافیت کامل دارند.

وی با تأکید بر حمایت از این مدارس در زمینه های حقوقی و قضایی، تصریح کرد: دستور تغییر سیستم گرمایشی مدارس غیردولتی از سوی اداره کل نوسازی مدارس گیلان صادر شده است و اجرای این دستور، علاوه بر شهرستان آستارا در کل استان گیلان نیز باید تا آغاز سالتحصیلی جدید محقق گردد.

دکتر آقاجانی، تأسیس بانک قرض الحسنه مؤسسان در جهت اعطای وام های کم بهره به این قشر را اقدامی قابل قبول برشمرد و افزود: باید پروژه مهر از هم اکنون در مدارس کلید بخورد تا با اجرای طرح ها و ایده های جدید، شرایط مناسبی برای بازگشایی مدارس فراهم آید.

به گزارش ایسنا، جلسه شورای هماهنگی کارشناسان و مؤسسان مدارس غیردولتی گیلان با حضور رئیس اداره امور مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان و هیأت همراه و کارشناسان حوزه مشارکت های مردمی و کلیه مؤسسان مدارس غیردولتی بندر مرزی آستارا در دفتر مدیر آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: