• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-63289-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : رشت

سرپرست كانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گيلان:

فرهنگ‌سازی نيازمند پشتوانه فكری و عملی است

سرپرست كانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گيلان فرهنگ‌سازي را نيازمند شایستگی و تفكر سازنده دانست و برضرورت بهره‌گيری از جريان‌هاي مثبت گفتگو و هم‌افزايی در مسير ارتقاي توان‌مندي كودكان و نوجوانان تاكيد‌ كرد .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، اسفنديار ضيائي در شورای فرهنگی كانون گيلان با بيان اين كه جهاد فرهنگي و تربيت نسلی پويا و بالنده، نيازمند پشتوانه فكري و کاربست عملي است، بر ضرورت بهره‌گيری از سرمايه‌های معنوی و ظرفيت گسترده استاني تاكيد‌ كرد .

وي در همين زمينه از امامان جمعه به عنوان پرچم‌داران عرصه فرهنگ اسلامي ايراني نام‌برد و با تبیین این مساله که رابطه‌های انسانی شالوده اصلی اعتماد و احترام‌ هستند، گفت: قلم و انديشه روحانيت همواره در صيانت از ارزش‌هاي انقلاب نقش‌آفرين بوده و از اين رو همراهي كانون با تفكر برگرفته از انديشه‌هاي اسلامي اين بزرگان مي تواند به عنوان پشتوانه‌اي ارزش‌مند دراثر‌بخشي افزون‌تر فعاليت‌هاي كودك و نوجوان محور تاثير‌گذار باشد .

وی از آيت الله زين العابدين قرباني، نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت به عنوان طلايه‌دار جهاد فرهنگي استان نام‌برد و ضمن اشاره به آثار و انديشه هاي سازنده وی گفت: نگاه وي‍ژه اين شخصيت ديني همواره معطوف به ايجاد بسترهاي مناسب فرهنگي و توجه به نسل آينده ايران اسلامي است و  عملكرد اين چهره اهل قلم در حمايت از كانون اين امر را تاييد مي كند .

ضيائي در همین زمینه از اهداي تلسكوپ به مركز فرهنگي رودسر -كه با تلاش حجت الاسلام تقي روحاني امام جمعه شهرستان رودسر و از سوي يكي از خيران اين شهرستان صورت گرفت- را گواهی روشن بر نقش تاثیر‌گذار روحانیان دانست و از راه‌اندازي انجمن خيران كانون با همراهی تمامي فعالان عرصه فرهنگ در آينده‌ای نزديك خبرداد .

اين مسوول فرهنگی هم‌چنين با اشاره به ظرفيت‌‌ دستگاه‌هاي اجرايي خاطرنشان كرد: اندیشه‌های فرهنگی محمد علی نجفی به عنوان نماينده عالي دولت در استان ازپشتوانه‌هاي كانون است و نگاه ویژه استاندار به فعالیت‌های کودک و نوجوان محور و بازدید وی ازاین مجموعه فرهنگی نیز افق‌های روشن‌تری در تعامل کانون با دیگر دستگاه‌های استانی ترسیم‌کرده است .

  وی هم‌چنین تاکید نماینده عالی دولت درگیلان به فرمانداران و ديگر مسوولان استاني براي حمايت از کانون را سرمایه‌ای ارزش‌مند برای اين مجموعه فرهنگي ارزیابی‌کرد و بر لزوم بهره‌گیری از این فرصت تاکید‌کرد .

ضیائی رويكرد كانون در افزايش گستره و كيفيت‌بخشي به فعاليت‌ها را  مورد توجه قرار‌داد و با بيان اين كه بسترسازي فرهنگي، برنامه محوري و ايجاد فرصت‌هاي تازه از جمله اهدافي است كه در راستاي به روزرساني آگاهي‌ها و بهره‌گيري مناسب از ظرفيت‌هاي انساني دنبال‌مي شود، تصريح‌كرد: گفتمان سازنده و جهت‌دهي به  فعاليت‌ها نيز مورد توجه ويژه قرار دارد .

اين مسوول در ادامه به مهم‌ترین برنامه‌هاي پيش روي كانون گيلان پرداخت و ضمن اشاره به فعالیت‌های تابستانی که با عنوان «تابستانی به‌ یاد ماندنی» در مراکز فرهنگی هنری سراسر استان برگزار‌می شود، از راه اندازي نخستين مركز تخصصي تئاتر كودك و نوجوان در مرداد ماه سال جاري خبرداد .

ضیایی تجهيز و راه‌اندازی  مركز علوم و فنون– فاز اول نجوم  در کانون شماره 3 رشت و گشايش نمايشگاه دائمی دست‌آورد‌های فرهنگي، هنري، ادبي و پژوهشي اعضا و هم‌چنین از فعالیت‌ نخستین کتاب‌خانه‌ی سیار شهری کانون گیلان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: