• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-63089-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مربیان باید بتوانند دانش آموزان را با مبانی هنر اصیل آشنا کنند

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: تلاش ما باید تربیت مربیانی باشد که هنر را بشناسند و بتوانند دانش آموزان را با مبانی هنر اصیل آشنا کنند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در مراسم تجلیل از 380 دانش آموز برگزیده دوره دوم متوسطه استان در مسابقات فرهنگی و هنری که در کانون پرورش فکری برگزار شد، هنر را عصاره وجودی انسان ها برشمرد و اظهار کرد: آثار هنری ارزشمندترین تجلی روحی و جسمی دانش آموزان است که باید از طریق مربیان پرورش یابد.

وی افزود: در مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزی، قریب به 65 هزار دانش آموز در سطح آموزشگاهی در رشته های سرود، هنرهای تجسمی، ادبی _ پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، نمایش و موسیقی شرکت کردند که 380 دانش آموز در مرحله استانی حائز رتبه های برتر شدند و از این تعداد 48 نفر نیز به مسابقات کشوری راه یافتند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به رسالت بزرگ آموزش و پرورش در گسترش هنر، گفت: برگزاری همایش های در خور نام هنرمندان، نشان از توجه به مقوله فرهنگ است و ما موظفیم از هنرمندان حمایت کنیم.

حاجتی با تأکید به نقش مهم مربیان در پرورش استعدادهای دانش آموزان گفت: تلاش ما باید تربیت مربیانی باشد که هنر را بشناسند و بتوانند دانش آموزان را با مبانی هنر اصیل آشنا کنند.

در ادامه جابر اخلاقی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان مخاطب شناسی و انتخاب زبان مناسب مخاطب را، راز مانایی هنر دانست و گفت: بخاطر انتخاب زبان هنری مناسب است که آثاری از جمله اشعار حافظ، فردوسی و سعدی هنوز هم جاودانه است.

وی افزود: استعدادیابی دانش آموزان یکی از وظایف ذاتی دانش آموزان است و استان گیلان واجد استعدادهای ناب هنری و فرهنگی است.

گفتنی است؛ در پایان از رتبه های اول تا سوم رشته های هنری بخش نمایش و موسیقی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: