• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-60189-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آموزش مهمترین اقدام برای مبارزه با آفت مگس میوه زیتون است

نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس مهمترین اقدام برای مبارزه با آفت مگس میوه خوار زیتون را آموزش و انتقال آگاهی به مردم و باغداران دانست و گفت: اگر آموزش ها درست منتقل شود اثر بخشی مناسب تر را شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،منوچهر جمالی در همایش روز مزرعه، اظهار کرد: زیتون اکنون صرفا مختص رودبار نیست بطوریکه این محصول و فرآورده ها و محصولات جانبی آن شرایطی را فراهم نموده است که با اعتماد مردم به بازار این شهرستان، زیتون و محصولات تولیدی کشور هم در آن عرضه می شود.

وی با بیان اینکه در رودبار هشت هزار و 600 هکتار باغ زیتون داریم که 15 تا 18 هزار تن محصول از آن برداشت می شود، افزود: بیشترین و با کیفیت ترین زیتون و روغن زیتون را در رودبار داریم اما در کمیت باغات زیتون عقب هستیم و دیگر استان ها در توسعه باغات زیتون پیشرفت کرده اند و در محصولات اصلاح شده به گونه ای کار می کنند که برداشت حداکثری زیتون و روغن زیتون را داشته باشند.

جمالی با بیان اینکه ما نمی توانیم آفت مگس زیتون را از بین ببریم به عملکرد دنیا در مقابل آفت مگس زیتون اشاره کرد و گفت:آنها با انتخاب بهترین روش و کمترین آسیب این آفت را کنترل کرده اند.

وی مهمترین اقدام برای مبارزه با آفت مگس میوه خوار زیتون را آموزش و انتقال آگاهی به مردم و باغداران دانست و گفت:اگر آموزش ها درست منتقل شود اثر بخشی مناسب تر را شاهد خواهیم بود.

جمالی از تلاش های سال گذشته متولیان قدردانی کرد و افزود:اگر حساسیت موجود در شهرستان تؤام با حساسیت های استاندار و فرماندار به کشور منتقل گردد نتیجه مطلوب را می توانیم،شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: