• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6590-5
  • خبرنگار : 10
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وضعیت عالی کشاورزی در صومعه‌سرا

مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت:خوشبختانه شرایط کشاورزی در صومعه‌سرا عالی می‌باشد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس احمد پادیاب در نخستین برداشت مکانیزه برنج گیلان که با حضور استاندار گیلان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان،معاون بهبود تولیدات گیاهی،فرماندار صومعه‌سرا در زمین شالیکاری کشاورز صومعه‌سرایی حجت همتی در روستای لاکسار از توابع تولمات صورت گرفت،با بیان اینکه صومعه‌سرا دارای ۲۸هزار هکتار اراضی شالیکاری است،اظهار کرد:صومعه‌سرا شهرستانی جلگه‌ای و دارای تنوعی از محصولات کشاورزی،باغی،صیفی‌جات و...است.

وی با بیان اینکه صومعه‌سرا دومین تولیدکننده برنج گیلان محسوب می‌شود،افزود:سالانه از۱۳۵هزار تن شلتوک میزان ۷۵هزار تن برنج سفید از اراضی صومعه‌سرا استحصال می‌شود.

پادیاب با اشاره بر اینکه ۲۰هکتار از اراضی شالیکاری صومعه‌سرا مستعد طرح تجهیز و نوسازی است،خاطرنشان کرد:۱۳هزار و ۷۰۰هکتار از این اراضی تحت پوشش طرح تجهیز و نوسازی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طی یکسال گذشته میزان چهار میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی به کشاورزان صومعه‌سرایی پرداخت شده است،گفت:از ۲۸هزار هکتار اراضی شالیکاری صومعه‌سرا ۲۵هزار هکتار آن از سد سفیدرود و شبکه‌های مدرن تامین آب می‌شوند.

پادیاب با بیان اینکه سه هزار هکتار از این اراضی بلندآبخور است،تصریح کرد:این اراضی از رودخانه،آب‌بندان،چشمه‌ها تامین آب می‌شوند.

مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا در پایان با یادآوری اینکه در ۱۴هکتار از اراضی شالیکاری صومعه‌سرا از نوع رقم هاشمی،۲هزار هکتار از نوع رقم علی کاظمی و ۴هزار هکتار آن از ارقام پرمحصول نظیر گیلانه و شیرودی کشت شده است،تصریح کرد:خوشبختانه وضعیت کشاورزی در صومعه‌سرا قابل رضایت و عالی می‌باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: