• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6490-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخلیه نخسیتن محموله گندم روسیه در بندر چندمنظوره آستارا

لحظاتی پیش و با همکاری بخش خصوصی و دولتی،عملیات تخلیه نخستین محموله گندم در بندر چندمنظوره آستارا آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، «سیدمحمود میرنبی لی»،رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان مرزی بندر آستارا در حاشیه عملیات تخلیه این محموله به خبرنگاران خبرگزاری ها گفت:بندر آستارا در سال 1392 به بهره برداری رسیده است که پس از چند سال فعالیت، لحظاتی پیش، برای اولین بار یک محموله غلات از طریق روسیه وارد کشور شد و عملیات تخلیه در این بندر آغاز گردید.

وی ادامه داد: این محموله 3 هزار و 200 تن "گندم" وارداتی از کشور روسیه می باشد که توسط بخش خصوصی در این بندر تخلیه می گردد.

وی نوع گندم وارداتی را از نوع خوراکی عنوان کرد و افزود: این محموله با رعایت کامل قوانین بهداشتی و بندری وارد کشور شده است و به انبار سرپوشیده این بندر منتقل می شود.

میرنبی لی در بخش دیگر سخنان خود ابراز امیدواری کرد: با صدور کد فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شاهد توسعه روزافزون این بندر خواهیم بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به برخی ویژگی های بندر چند منظوره آستارا اشاره کرد و یادآور شد: فاصله بندر آستارا تا بندر باکو 133 مایل دریایی، بندر آکتائو 350 مایل دریایی، بندر ترکمن باشی 240 مایل دریایی، ماخاچ کالا (مخاچ قلعه) 373 مایل دریایی، آستاراخان 240 + 170 مایل دریایی، فریدون کنار 205 مایل دریایی، بندر انزلی 65 مایل دریایی، بندر نوشهر 165 مایل دریایی و بندر امیرآباد 235  مایل دریایی می باشد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا در پایان اضافه کرد:از نخستین روزهای تأسیس این بندر، کالاهایی از قبیل انواع چوب، تخته نراد، سنگ کلینگر، کربنات کلسیم، انواع سیمان، دی اکسید تیتانیوم، کاشی و سرامیک، مصنوعات فلزی، گچ ساختمانی، رول آهن، انواع پلی‌اتیلن، نمک صنعتی، فتالیک و مشتقات، شمش آهن، MDFخام، PVCو مشتقات آن و سنگ گرانیت، بین ایران و کشورهای حوزه دریای خزر جابجا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: