• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-8494-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

کاپیتان تیم ملی شطرنج:

تیم شطرنج ایران برای هر حریفی می تواند مشکل ساز باشد

استاد بزرگ شطرنج و کاپیتان تیم ملی شطرنج ایران با اشاره به اینکه تیم شطرنج ایران برای هر حریفی می تواند مشکل ساز باشد، گفت: با توجه به میانگین پایین سنی ستارگان شطرنج ایران، شطرنج بازان ما این فرصت را دارند که سال ها در عرصه های بین المللی افتخار آفرین باشند.

احسان قائم مقامی در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،در حاشیه برگزاری دومین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان اظهار کرد:پیشرفت شطرنج بازان کشورمان طی سال های اخیر در مسابقاتی از این دست به خوبی مشهود و محسوس است.

وی با اشاره به ارتقای سطح کیفی مسابقات جام ستارگان نسبت به سال گذشته افزود:با وجود اینکه تیم ستارگان جهان با شطرنج بازان قوی تری در این دوره از رقابت ها حضور دارند،شطرنج بازان منتخب ایران علاوه بر ارائه بازی نزدیک با حریف در بازی های رویارویی، نتایج بسیار خوبی نیز کسب کرده اند.

کاپیتان تیم ملی شطرنج کشورمان با اشاره به اینکه میانگین رنکینگ ستارگان جهان بسیار بالاتر از ستارگان ایران است، تصریح کرد:با توجه به برتری تیم حریف در رده بندی های جهانی و با وجود اینکه شانس پیروزی ستارگان جهان نسبت به شطرنج بازان ایران بیشتر است، اما نتیجه کسب شده تا به امروز از سوی بازیکنان ایران نتیجه قابل قبولی است.

قائم مقامی با اشاره به اینکه تیم شطرنج ایران برای هر حریفی می تواند مشکل ساز باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به میانگین پایین سنی ستارگان شطرنج ایران، شطرنج بازان ما این فرصت را دارند که سال ها در عرصه های بین المللی خوش درخشیده و افتخار آفرین باشند.

وی با اظهار امیدواری از پیشرفت روزافزون ورزش شطرنج کشورمان در عرصه های بین المللی گفت: تداوم برگزاری چنین مسابقاتی در سطح بین المللی،کمک می کند که ورزش کشورمان در هر رشته ای پیشرفت داشته باشد.

به گزارش ایسنا،دومین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان از 19 تیرماه در دو بخش ستارگان نوجوان شطرنج ایران و ستارگان شطرنج جهان آغاز شده و تا 27 ماه جاری در محل دائمی همایش ها و نمایشگاهی سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: