• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-58489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده رشت در مجلس:

مالیات کنترل کننده اقتصاد در زمان رکود و تورم است

نماینده رشت در مجلس با تاکید بر اینکه مالیات در زمان رکود و تورم شرایط خاص خود را دارد و در واقع کنترل کننده اقتصاد است گفت: فرهنگ مالیاتی باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر محمدصادق حسنی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان،هفته فرهنگ مالیاتی را تبریک گفت و برای مجموعه همکاران این اداره کل آرزوی موفقیت کرد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن بیان این مسئله که برخی ها همزمان با اعلام نیاز کشور به افزایش درآمدهای مالیاتی به این موضوع دامن می زنند که دولت می خواهد مالیات مودیان را افزایش دهد، گفت: سازمان امور مالیاتی برای دستیابی به این هدف، دنبال شناسایی مودیان و منابع جدید و همچنین جلوگیری از فرار مالیاتی است.

وی با ذکر اینکه اجرای قانون جدید همواره در ابتدا با مشکلاتی همراه است،عنوان کرد:در مجموع این قانون به نفع مردم می باشد که در این خصوص باید اطلاع رسانی شود. در واقع با قانون جدید مودیانی که فرار مالیاتی دارند، محدود می شوند و درآمد مالیاتی افزایش می یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه مالیات در زمان رکود و تورم شرایط خاص خود را دارد و در واقع کنترل کننده اقتصاد است گفت: فرهنگ مالیاتی باید تقویت و بحث فرهنگ مالیاتی باید در جامعه نهادینه شود.

حسنی خاطرنشان کرد: انصافا همکاران مالیاتی خیلی زحمت می کشند، خصوصا در ماه های خرداد و تیر که زمان دریافت اظهارنامه های مالیاتی است و جا دارد به همه همکاران خسته نباشید بگوییم.

جواد انوری، مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور دکتر حسنی در این اداره کل همزمان با هفته فرهنگ مالیاتی، عنوان کرد: به همراه مجموعه همکاران تمام تلاش خود را جهت رسیدن به اهداف سازمان در استان و تاکید بر مودی مداری به کار خواهیم بست و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی گفت: یکی از راه های رسیدن به اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی به درآمدهای حاصل از فروش نفت و تکیه بر درآمدهای مالیاتی می باشد که برای تحقق آن باید فرهنگ مالیاتی را در جامعه نهادینه کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: