• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5990-5
  • خبرنگار : 10
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار گیلان؛

تثبیت قیمت برنج موجب کشت در اراضی راکد شده است

استاندار گیلان گفت:امسال ۵۰۰ هکتار از اراضی رها شده گیلان زیرکشت برنج رفته و بر میزان سطح تولید نیز افزوده شده است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،محمدعلی نجفی در نخستین برداشت مکانیزه برنج گیلان که در زمین شالیکاری کشاورز صومعه‌سرایی حجت همتی در روستای لاکسار از توابع تولمات صورت گرفت،اظهار کرد:امروز شاهد اولین برداشت برنج رقم زودرس حسنی در شهرستان صومعه‌سرا می‌باشیم.

وی ضمن قدردانی از کشاورزان و مسئولین مربوطه به جهت به بار نشستن این محصول ارزشمند،افزود:خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با همت جهادکشاورزی کشور و حمایت همه جانبه دولت شاهد اتفاقات خوبی در بحث برنج هستیم.

نجفی به افزاش نسبی قیمت برنج و تثبیت قیمت برنج در دولت تدبیر و امید اشاره و خاطرنشان کرد:تمام تلاشمان افزایش قیمت برنج است به گونه‌ای که با افزایش قیمت برنج هزینه کاشت،داشت و برداشت برای کشاورز اقتصادی شود.

وی گفت:ما بدنبال افزایش قیمت برنج در کنار افزایش هزینه‌های جانبی آن می‌باشیم.

نجفی با بیان اینکه دولت تمام همت خود را در حمایت از کشاورزان به کار گرفته است،تصریح کرد:با سیاست خوب دولت،وزارت‌خانه،سازمان‌های خدماتی،به موقع رساندن نهاده‌های کشاورزی،توزیع مناسب بذر،طرح مکانیزاسیون،تخصیص مناسب اعتبارات و تسهیلات شرایطی فراهم شد که بیش از ۱۰۰هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان به صورت مکانیزه کاشت شد.پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۴۰هزار هکتار از اراضی برنج به صورت مکانیزه برداشت شود.

وی با بیان اینکه سیاست تثبیت قیمت برنج موجب شد کشت و تولید برنج در اراضی راکد و رها شده صورت گیرد،یادآور شد:امسال ۵۰۰ هکتار از ارضی رها شده گیلان زیرکشت برنج رفته و بر میزان سطح تولید نیز افزوده شده است.

نجفی با اشاره به وجود ۲۳۸هزار هکتار اراضی شالیکاری در گیلان،ابراز کرد:به جد پیگیر موضوع تثبیت قیمت با افزایش نسبی،فراهم نمودن نهاده‌های مناسب و تسهیلات فراوان با سود کم می‌باشیم.

استاندار گیلان در پایان با بیان اینکه در این دولت شاهد کاهش نرخ تورم بوده‌ایم،اظهارکرد:انتظارست سیستم بانکی در کلیه بخش‌های تسهیلاتی،نسبت به کاهش سود تسهیلات بخصوص در بخش کشاورزی اقدام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: