• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-58389-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

پلنگ رودسر به باغ‌وحش قزوین می‌رود

مدیرکل حفاظت محیط زیست رودسر گفت:مقرر شده است،پلنگ رودسر به باغ‌وحش قزوین منتقل شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،قربانعلی محمدپور گفت:پلنگی که در روستای سجیدان از توابع رودسر در تله حیوانات زیانکار گرفتار و با جراحات جسمی بسیار و ناتوانی حرکتی توسط کارشناسان اداره کل زنده گیری شده بود پس از انتقال به مرکز دامپزشکی سازمان و باتلاش دامپزشکان و انجام جراحی شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون این پلنگ سلامتی و توانایی حرکتی خود را بازیافته است،اضافه کرد:در جلسه‌ای که در دفتر شکار و صید سازمان تشکیل شد،مقرر شد پلنگ رودسر جهت تایید سلامت اکولوژیکی و رفتار شناسی به باغ وحش پاراجین قزوین منتقل شود.

وی ادامه داد:در این جلسه که با حضور کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد،مقرر شده است،پلنگ رودسر جهت تایید سلامت اکولوژیکی و رفتار شناسی بیهوش شده و نمونه خون حیوان جهت بررسی پارامترهای مختلف بررسی شود.

محمدپور تصریح کرد:مقرر شده است،پس از نمونه‌برداری از خون پلنگ رودسر، حیوان را به فضای ششصد متری باغ وحش پاراجین قزوین منتقل کرده و پس از قرار دادن طعمه‌زنده و مونیتورینگ،وضعیت جسمی و رفتاری وی در خصوص توانایی شکار طعمه زنده در حالت نیمه طبیعی و مشاهده رفتار پلنگ با شکار در جلسه دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود:تصمیم نهایی در خصوص رهاسازی پلنگ رودسر منوط به نتایج موارد ذکر شده و نظر نهایی استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: