• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5690-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور خبرداد:

ایجاد فضای رقابتی در تولید نهاده‌های نوغانداران

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور از ایجاد فضای رقابتی در بخش غیر دولتی برای تولید نهاده‌های نوغانداران خبرداد.  

مهندس علی اصغر داداش پور در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان گفت: صنعت نوغانداری در اقتصاد کشاورزی و به تبع آن در توسعه و رشد اقتصادی کشور بسیار نقش آفرین است.

وی افزود:ایجاد فضای رقابتی در بین بخش غیردولتی برای روی آوردن به تولید نهاده‌های مورد نیاز نوغانداری نظیر نهال توت و تخم نوغان را در دستور کار داریم.

داداش‌پور با اشاره به اینکه پرورش کرم ابریشم با ایجاد اشتغالزایی به عنوان یک شغل جانبی در مجاورت مشاغل اصلی روستائیان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور نقش بسزایی دارد،خاطرنشان کرد: این فعالیت می‌تواند به عنوان منبع درآمد ارزی کشور از طریق تولید مواد خام، نخ ابریشم قالی، تولید پارچه ابریشمی و سایر فعالیت‌های مربوط به صنعت ابریشم قرارگیرد.

وی با تاکید بر حمایت از توسعه صنعت نوغانداری در کشور افزود: این فعالیت امکانات تامین مواد اولیه برخی از صنایع از جمله قالی بافی، پارچه بافی، فرش، نساجی و آرایشی را فراهم می‌کند

رییس مرکز نوغانداری کشور در عین حال بر ایجاد زنجیره در زمینه تولید ابریشم تاکید کرد و گفت: به منظور توسعه و افزایش تولید نخ ابریشم در کشور، زنجیره تولید از نوغانداری تا محصول نهایی مانند پوشاک، فرش، صنایع دستی و محصولات نوین دارویی و بهداشتی باید تشکیل شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: