• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-53089-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گرفتار شدن زوج جهانگرد در تورهای غیرمجاز ماهیگیری استیل آستارا

زوج جهانگردی را که قایق آنها در تورهای غیرمجاز سرگردان ماهیگیری استیل عباس آباد گیر کرده بود، با کمک ورزشکاران رشته قایقرانی آستارا نجات یافتند.

امیر راستکار، دبیر هیأت قایقرانی شهرستان مرزی بندر آستارا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه گیلان، اظهار کرد: عصر روز گذشته (چهارشنبه 21 تیرماه 1396) به اتفاق تنی چند از ورزشکاران رشته ورزشی "کانو" در حین تمرین بودیم که با توقف مشکوک و غیر منتظره یک دستگاه قایق پدالی در بخش جنوب شرقی تالاب استیل مواجه شدیم.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ساعات پایانی روز و تاریک شدن هوا، به سمت این قایق حرکت کردیم و دلیل توقف را جویا شدیم که متأسفانه شاهد گیر افتادن قایق مذکور در تورهای ماهیگیری سرگردان تالاب استیل شدیم.

وی با تأکید بر اینکه، سرنشینان این قایق پدالی، یک زوج جهانگرد (مرد فرانسوی و زن شیرازی) بودند، توضیح داد: بنده بدون اتلاف زمان، به همراه دو ورزشکار دیگر رشته قایقرانی به نام های «جاوید اسدی کهن و محمد اکبری» عملیات رهاسازی قایق از میان تورهای فاسد و قدیمی به جا مانده در بستر تالاب را آغاز کردیم.

راستکار در ادامه مدت زمان گرفتار شدن این زوج در تالاب را حدود 3 ساعت برشمرد و گفت: پس از تلاش های انجام شده، زوج مذکور در ساعت 21 و 30 دقیقه روز گذشته به ساحل تالاب بازگردانده شدند.

وی در پایان اضافه کرد: زوج مذکور که علاوه بر بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری کشورهای خارجی، اماکن تاریخی و طبیعی برخی از استان های کشور را از نزدیک دیده بود، سفر خود را از سر گرفتند.

به گزارش ایسنا، وجود تورهای سرگردان ماهیگیری در تالاب استیل عباس آباد و عدم نظارت بر آنها به معظلی تبدیل شده است که علاوه بر ایجاد مشکلاتی از این دست، سبب گیر افتادن و تلف شدن تعداد بی شماری ماهی و به خصوص پرندگان بومی و مهاجر در میان این تورها می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: