• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-42689-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان:

گیلان قریب به 400 هزار نفر بیمه شده اصلی دارد

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه گیلان قریب به 400 هزار بیمه شده اصلی دارد،گفت:در گیلان 1 میلیون و 185 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،جمیل حق پرست در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت 25 تیرماه روز تامین اجتماعی برگزار شد در جمع خبرنگاران استان عملکرد آماری،تعهدات ریالی،اهم اقدامات و دستاوردهای تامین اجتماعی را تشریح و اظهار کرد: 1 میلیون و 185 هزار نفر جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان هستند و 110 هزار نفر از تامین اجتماعی گیلان مستمری دریافت می کنند که با احتساب افراد تحت تکفل این رقم به 230 هزار نفر می‌رسد.

وی ادامه داد:استان گیلان در مقابل  6/3 دهم نفر بیمه پرداز یک مستمری بگیر دارد که این رقم در کشور در مقابل 5/5 نفر بیمه پرداز یک مستمری بگیر است که امر نشان از پایین بودن سطح پشیبانی در گیلان دارد.

حق پرست تاکید کرد:در گیلان 8 هزار مستمری بگیر وجود دارد که درسال ٩٥ جهت پرداخت انواع مستمری ها، 1600میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی گیلان پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان اضافه کرد:استان گیلان 36 هزار کارگاه فعال و 8 هزار کارگاه نیمه فعال وجود دارد که 12هزار میلیارد ریال حق بیمه از این کارگاه ها دریافت کرده ایم و 3 هزارو 300 میلیارد ریال مطالبه داریم.

وی افزود: 31 هزار 400 نفر در گیلان تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی هستند و با این وجود ظرفیت لازم برای سایر گارگران ساختمانی جهت برخورداری از بیمه وجود دارد.

حق پرست ادامه داد:با توجه به اینکه تامین اجتماعی گیلان امکان دریافت لیست بیمه اینترنتی را فراهم کرده از مراجعات مردمی بسیار کاسته شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان اضافه کرد:در هفته تامین اجتماعی شعبه سنگر به عنوان شعبه سوم رشت و کارگزاری پنجم استان و ساختمان اداری تامین اجتماعی کیاشهر افتتاح می‌شود و تکریم از کارفرمایان نمونه،دیدار با نماینده ولی فقیه ،شرکت در نماز جمعه و ارائه گزارش ،بازدید از شرکتهای تولیدی و عیادت از بیماران بستری در بیمارستان های ملکی از مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.

به گزارش ایسنا،تامین اجتماعی استان گیلان دارای 28 شعبه اصلی 7 شعبه اقماری و 5 کارگزاری است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: