• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-5194-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

گیلان جزء 6 استان برتر رشته شمشیربازی در کشور است

رئیس فدراسیون شمشیربازی با بیان اینکه گیلان جزء 6 استان برتر رشته شمشیربازی در کشور است،گفت:گیلان یکی از افتخارات شمشیربازی در کشور محسوب می شود که دارای ورزشکاران بسیار خوبی در رده سنی بزرگسالان و همچنین در رده های سنی نوجوانان و جوانان است.

فضل الله باقرزاده در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،اظهار کرد: رقابت های جهانی شمشیربازی از روز 28 تیر ماه در کشور آلمان آغاز می شود.

رئیس فدراسیون شمشیربازی که برای انتخابات ریاست هیات شمشیربازی گیلان در رشت حضور داشت، بیان کرد: گرچه مسابقات جهانی بسیار سخت و دشوار است و همه ورزشکاران مطرح این رشته حضور خواهند یافت، اما هدف ما کسب مدال در این دوره از رقابت ها است.

وی اظهار کرد: علاوه بر حضور قدرتمند در رقابت های جهانی آلمان، یکی از مهمترین اهداف فدراسیون شمشیربازی، حضور قدرتمند در رقابت های آسیایی 2018 اندونزی است.

باقرزاده ادامه داد: به همین دلیل، اردوهای طولانی مدت را در داخل و خارج کشور برپا خواهیم کرد تا ورزشکاران ما بتوانند با آمادگی کامل در رقابت های آسیایی 2018 حضور یابند.

وی چشم انداز فدراسیون شمشیربازی را حضور در رقابت های المپیک 2020 عنوان و تصریح کرد: هدف اصلی ما کسب مدال در مسابقات المپیک 2020 است و امیدواریم که پنجمین رشته ورزشی باشیم که بتواند برای کاروان ایران در مسابقات المپیک مدال کسب کند .

رئیس فدراسیون شمشیربازی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شمشیربازان بسیار خوبی داریم و کسب مدال المپیک 2020 دور از دسترس نیست و هم اینک تیم اسلحه سابر ما رتبه پنجم جهان را دراختیار دارد و چهار ورزشکار ما نیز در بین 40 شمشیرباز برتر دنیا قرار دارند.

باقرزاده به سایر برنامه های فدراسیون شمشیربازی اشاره و اضافه کرد: برگزاری منظم و با کیفیت لیگ شمشیربازی و برگزاری مسابقات رده های سنی مختلف از دیگر برنامه های امسال بشمار می رود و البته این فدراسیون با کمک وزارت ورزش و جوانان در بخش استعدادیابی نیز شرکت دارد که این امر می تواند پشتوانه خوبی را برای تیم های ملی ایجاد کند.

وی به وضعیت شمشیربازی استان گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: گیلان یکی از افتخارات شمشیربازی در کشور محسوب می شود که دارای ورزشکاران بسیار خوبی در رده سنی بزرگسالان و همچنین در رده های سنی نوجوانان و جوانان است.

وی یادآور شد: گیلان جزء 6 استان برتر رشته شمشیربازی در کشور محسوب می شود و امتیازات خوبی را نیز کسب کرده و امیدواریم که این استان بتواند در این رشته پیشرفت بیشتری را داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: