• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3790-5
  • خبرنگار : 10
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجهیز و نوسازی ۱۷۵هکتار از اراضی شالیزاری فومن

مدیر جهاد کشاورزی فومن گفت: پس از اتمام سال زراعی ۹۶عملیات تجهیز و نوسازی در ۱۷۵هکتار از اراضی سنتی روستاهای معاف‌محله،کردآباد و نوده آغاز و اجرایی شود.

مهندس ممدرضا ابراهیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا منطقه گیلان،با بیان اینکه فومن دارای ۱۳هزار و ۸۷۰هکتار اراضی شالیزاری است،اظهار کرد:۸۰۰هکتار از اراضی شالیزاری فومن مستعد طرح تجهیز و نوسازی است.

وی افزایش هزینه‌های تولید،افزایش بهره‌وری در واحد سطح،مدیریت مصرف آب،سهولت کشت مکانیزه و سهولت انجام عملیات زراعی را از جمله مزایای طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی دانست و افزود:بنا است پس از اتمام سال زراعی ۹۶عملیات تجهیز و نوسازی در ۱۷۵هکتار از اراضی سنتی روستاهای معاف‌محله،کردآباد و نوده آغاز و اجرایی شود.

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی شده برای تجهیز و نوسازی سه روستای مذکور حدود یک میلیارد و ۱۵۰میلیون تومان است،خاطرنشان کرد:با عملیاتی شدن این سطوح،شش هزار و ۲۰۰هکتار از اراضی سنتی فومن تجهیز و نوسازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن در پایان با بیان اینکه در حال حاضر مطالعات اجرای طرح تجهیز،نقشه‌برداری و طراحی ۱۵۰هکتار از اراضی فومن انجام شده است،اظهار کرد:با تجهیز ۱۵۰هکتار کل اراضی سنتی قابل تجهیز شهرستان به اتمام می‌رسد.

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: