• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3590-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهبازی:

مصوبه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در بحث "تجارت" اصلاح می شود

ناظر گمرکات استان گیلان و مدیرکل گمرک انزلی گفت: مصوبه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در بحث "تجارت" اصلاح می شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، «محمد شهبازی» در سفر خود به شهرستان مرزی بندر آستارا و بازدید از بخش های مختلف اداره کل گمرک این شهرستان،در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد: دیدی را که تجار و بازرگانان منطقه نسبت به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در مقایسه با منطقه آزاد انزلی داشتند، بسیار متفاوت است.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی نیز مزیت های منحصر به خود را دارد و با مزایای مناطق آزاد متفاوت است، افزود: زمانیکه گمرک اقدام به دریافت کد گمرکی نمود، مشخص گردید در مصوبه ای را که برای منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تعریف شده، به بحث "تجارت" نیز پرداخته نشده است.

وی افزود:در همین راستا و با توجه به نادیده گرفته شدن این مهم، گمرک پیگیری های لازم مکاتبه ای و حضوری را برای اصلاح این مصوبه آغاز نمود تا موانع موجود را مرتفع نماید.

شهبازی با تأکید بر اینکه این پیگیری ها به شکل مستمر طی چند سال اخیر تداوم دارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر گمرک همه فرآیندهای لازم با صادرات و واردات را در بندر چندمنظوره این شهرستان انجام می دهد.

وی اضافه کرد: با وجود ارائه این خدمات، ولی آن ویژگی ها و استفاده ای را که تجار باید از آن داشته باشند، به دلیل عدم اصلاح مصوبه، میسر نیست و پس از اصلاح نیز تأثیرات منطقه نمایان خواهد شد.

ناظر گمرکات استان گیلان در بخش دیگر سخنان خود به پیگیری های نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح این مصوبه اشاره کرد و گفت: وی در گفتگوهای اخیر، خبر پیشرفت 90 درصدی پیگیری ها را دادند که امیدواریم در حداقل ترین زمان ممکن شاهد راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: در ماه گذشته، هیئتی از گمرک جمهوری اسلامی ایران، برای بررسی به شهرستان آمدند که صورتجلسه لازم تنظیم و ارسال گردید و به دلیل اینکه گمرک دبیر شورای مرز می باشد، «رسول امیدی» مدیر کل گمرک آستارا نیز مسئول پیگیری این بحث شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: