• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2890-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تمرکز گیلان بر بهره‌برداری از صنایع با ارزش‌افزوده بالا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت:در بخش صنعت گیلان بهره‌‌برداری از صنایع با ارزش افزوده بالا در اولویت قرار دارد.   

محمدحسین اصغریان در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان گفت:بخش صنعت یکی از بخش‌های مهمی است که در آن اشتغال پایدار ایجاد می‌شود.

وی افزود:میانگین سهم اشتغال در بخش صنعت کشور به طور میانگین 32درصد است و در گیلان این سهم 25درصد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ادامه داد:بخش خدمات بیشترین اشتغال را در خود جای داده است و اصناف نیز بخش موثری از خدمات را به خود اختصاص داده‌اند.

اصغریان با تاکید بر اینکه باید سهم استان را از تولید ناخالص ملی افزایش دهیم،خاطر‌نشان‌ کرد:تمرکز ما در سالجاری بهره‌برداری از صنایع با ارزش افزوده بالا است.

وی گفت:در کارگروه رفع موانع تولید استان نیز مقرر شده است تا هر چه سریعتر طرح‌های صنعتی با پیشرفت ‌فیزیکی بالا به بهره‌برداری برسند و برای اجرایی شدن این امر از تسهیلات صندوق توسعه ملی و سرمایه گذاری خارجی نیز استفاده خواهیم کرد.

محمدحسین اصغریان با اشاره به اینکه کارگروه رفع موانع تولید که استارت آن در گیلان زده شده است و هم اکنون در کشور از عمکرد مناسبی برخوردار است،تصریح کرد:از نظر پرداخت و تعداد تسهیلات برای رفع موانع تولید گیلان رتبه سوم را در کشور کسب کرده است.

وی افزود:بالغ بر هزار مصوبه در گارگروه رفع موانع تولید گیلان مصوب شده است که بیش از نیمی از آنها اجرایی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: 30درصد مصوبات نیز در دست اجرا است و 20درصد باقی مانده مشکلات تولید که هنوز عملیاتی نشده و ممکن است اجرایی نشوند،اغلب مشکلات قانونی دارند.

 

   

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: