• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-29789-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

آمار طلاق در رودسر 76درصد کاهش یافت

فرماندار رودسر از کاهش 76درصدی آمار طلاق در این شهرستان خبر داد.

امیرجانبازی در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان گفت:آمار طلاق در رودسر به دلیل ثبت طلاق‌هایی که از سایر استانها در این شهرستان صورت می‌گرفت بسیار بالا بود.

وی افزود:دو دفترخانه در شهرستان رودسر که ثبت طلاق را از استانهای همجوار یا دیگر استانها انجام می دادند،مورد کنترل و اخطار قرار گرفتند و انجام این کار به حداقل رسید.

فرماندار شهرستان رودسر با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال گذشته 293مورد ازدواج و 311مورد طلاق در این شهرستان ثبت شده بود،خاطر نشان کرد:در سه ماهه اول سالجاری 193مورد ازدواج و 46مورد طلاق در این شهرستان ثبت شد.

وی تصریح کرد:کاهش 76درصد طلاق در این شهرستان به دلیل عدم پذیرش ثبت طلاق از سایر استانها در رودسر است.

جانبازی گفت:آمار بالای طلاق در سال گذشته یکی از دغدغه های مردم این شهرستان بود و با اقدامات مناسبی که انجام شد نگرانی مردم نیز از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه طلاق در اسلام منفورترین حلال نامیده شده ‌است،افزود:لازم است آموزش‌های همسرداری و آیین زندگی اسلامی بیشتری برای جوانان برگزار شود،تا برخی از جوانان به محض مواجه شدن با کوچکترین مشکلات زندگی به فکر طلاق نیفتند.    

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش وجود دارد.

مذاهب مختلف نیز رویکردهای متفاوتی به طلاق دارند.طلاق در اسلام به اختیار شوهر انجام می‌شود اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است حق طلاق را به دست بیاورد.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: