• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-3894-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

شفیع نژاد خبر داد:

111 مدال سهم بانوان رزمی کار گیلانی در مسابقات مختلف

نائب رئیس هیات ورزش های رزمی استان گیلان گفت:از تعداد 453 مدال کسب شده طی یکسال در رقابت های جهانی، آسیایی،بین المللی و قهرمانی کشور، 111 مدال سهم بانوان فعال در ورزش های رزمی گیلان است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،شفیع نژاد در جلسه هماهنگی و بررسی تقویم سال ۹۶سبک ها و هیات ورزش های رزمی شهرستان  های مختلف که در دفتر هیات ورزشهای رزمی استان گیلان برگزار شد،اظهار کرد:ورزشکاران تحت پوشش هیات ورزش های رزمی استان گیلان طی سال گذشته موفق به کسب 453 مدال در رقابت های جهانی،آسیایی،بین المللی و قهرمانی کشور شدند.

وی افزود:از این تعداد مدال هشت مدال جهانی، چهار مدال آسیایی، 28 مدال بین المللی و 391 مدال در رقابت های قهرمانی کشور توسط ورزشکاران گیلانی در سبک های مختلف تحت پوشش این هیات کسب شده است.

نائب رئیس هیات ورزش های رزمی استان گیلان در ادامه تصریح کرد:از تعداد 453 مدال کسب شده طی یکسال در مسابقات مختلف، 111 مدال سهم بانوان فعال در ورزش های رزمی گیلان است.

وی ادامه داد:از 106 رشته مشخص شده توسط فدراسیون ورزش های رزمی،بیش از 40 رشته توسط آقایان در استان فعال است اما این آمار در بخش بانوان به فعالیت چهار هاپکیدو، سه کیک بوکس و سبک بین المللی محدود می شود.

شفیع نژاد با بیان اینکه تعداد سبک های ورزش های رزمی فعال برای بانوان در استان گیلان 13 سبک است،گفت:از میان 106 رشته تعداد شش رشته در استان اعزام برون مرزی دارد لذا باید برای این رشته ها فعالیت های بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه جامعه ورزشی بانوان در روزهای اخیر به سمت ورزش های همگانی همچون آمادگی جسمانی می رود و از تعداد بانوان علاقمند به ورزش های رزمی کاسته می شود، یادآور شد:این امر موجب می شود که رسالت بر دوش افراد صاحب سبک در این عرصه سنگین تر شود تا بر جذابیت های رشته های رزمی بیفزایند.

شفیع نژاد در پایان بر استفاده از ظرفیت سمن های فعال برای بهبود فعالیت رشته های رزمی استان تاکید و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت سمن ها و چشم اندازهای آنان بهره مند شویم و فعالیت رشته های رزمی مختلف را در کنار فعالیت این سمن ها اطلاع رسانی کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه اعضای سبک  های مختلف ورزش های رزمی و نایبین روسای هیات  های مختلف نقطه نظرات و مشکلات خود را با یکدیگر در میان گذاشتند و به مباحثه و همفکری پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: