• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-192-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت مقاله I.S.I محققان آستارایی با موضوع "ترموتراپی"

مقاله « I.S.I » محققان آستارایی با موضوع "ترموتراپی" در کشور رومانی ثبت شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مقاله « I.S.I » محققان جوان آستارایی با موضوع "ترموتراپی"برای توانایی در علوم پرتو درمانی در عرصه بین المللی ثبت شد.

نویسنده و محقق این مقاله «دکتر روزبه همتعلی زاده» معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده فنی سمای آستارا و عضو دایمی انجمن هادرون تراپی رومانی می باشد و محاسبات و تحلیل گر برنامه های رایانه ای مقاله فوق را نیز «مهندس یاسر بیگانه» بر عهده داشته است.

مقاله فوق در همایش راکتورهای هسته ای در کشور رومانی مطرح گردیده و تیم آستارایی برای دفاع،بهمن ماه سال جاری رهسپار کشور رومانی خواهند شد.

لازم به توضیح است،کلیات این مقاله،جایگزینی "ترموتراپی" به جای "رادیوتراپی"با استفاده از امواج « RF » فرکانس بالا و آنتن های پروانه ای است که یکی از مزایای اصلی آن عدم آسیب به سلول های سالم و جلوگیری سریع از متاستاز می باشد که جلوی گسترش سلول های سرطانی در بدن را می گیرد.

به این منظور شبیه سازی هایی با مدل های کامپیوتری و نرم افزار « MATLAB» و نیز روی فانتوم بدن انسان انجام شده که انتقال حرارت و توزیع امواج در بدن محاسبه و انجام شده است.

امید می رود این متد در آینده نزدیک بتواند در علم پزشکی جایگزین روش های درمانی مثل رادیوتراپی و شیمی درمانی شود که آثار مخرب ثانویه فراوانی دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: