• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تقاضای پرورش زالو در گیلان رو به افزایش

معاون فنی اداره کل دامپزشکی گیلان گفت:برای ایجاد مرکز پرورش زالو در شهرستان‌ها متقاضی داریم.

محمدتقی عدالت‌زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان،با اشاره به بازدید از کلیه مراحل تکثیر و پرورش زالو در روستای کمامردخ شهرستان فومن گفت: در حال حاضر پرورش زالو فقط در شهرستان فومن در حال انجام است اما متقاضی برای انجام این امر در سایر شهرستانها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در صورت بررسی شرایط و مطلوب و همچنین توانمندی افراد متقاضی ایجاد مرکز پرورش زالو تایید خواهدشد، اضافه کرد: این امر توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی گیلان صورت می‌گیرد.  

عدالت‌زاده با توجه به آماده بودن بستر لازم در استان، تاکید کرد که با تکیه بر توان علمی موجود در کشور و امکان رقابت‌پذیری زالوی پرورشی، صادرات زالو امری مهم و دست یافتنی است.

زالوها توانایی این را دارند که به هر نقطه از بدن بچسبند و بگزند و درمان را انجام دهند. وقتی دقیق به زالوها نگاه کنید،می‌بینید که در قسمت سر، گردن درازی ایجاد می‌شود که نشان دهنده این است که زالو خوب محل را گزیده است. البته حرکات ملایم و موجی شکل بدن زالو نیز نشانگر همین مطلب است.

زالو همزمان عمل تصفیه خون و رقیق کردن خون را با هم انجام می‌دهد، بنابراین خون سالم و پاکسازی شده به کنترل عفونت‌ها و عملکرد بهتر سلول‌های دفاعی خون، سیستم ایمنی و افزایش اکسیژناسیون بافت‌ها منجر خواهد شد.

معاون فنی اداره کل دامپزشکی گیلان تاکید کرد: مردم برای زالو درمانی حتما باید به مراکز مجاز مراجعه کنند.


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: