• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-22489-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس هواشناسی آستارا:

رکورد گرمای هوای بندر آستارا در بلند مدت اقلیمی شکسته شد

رئیس اداره هواشناسی بندر مرزی آستارا از ثبت رکورد جدید گرمای هوای نیمه نخست تیرماه در بلند مدت اقلیمی شهرستان خبر داد.

فردین فرتوت نیا در گفت و گو با ایسنا، منطقه گیلان، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی چند روز اخیر در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف و آفتابی برقرار بوده است.

وی ادامه داد: برقراری این وضعیت و عدم بارش نزولات آسمانی طی چند روز اخیر، سبب گردید تا شاهد افزایش دمای هوای اکثر مناطق کشور و در پی آن استان گیلان و شهرستان آستارا باشیم.

وی افزود: در این مدت بیشترین دمای ثبت شده در شهرستان متعلق به روز گذشته (جمعه 9 تیرماه 1396) می باشد که با نشان دادن رقم 34 درجه سانتی گراد بالای صفر، رکوردی جدید از گرمای هوا را در بلند مدت اقلیمی نیمه نخست تیرماه ثبت کرد.

فرتوت نیا بیشترین دمای هوای ثبت شده در تاریخ ایستگاه سینوپتیک شهرستان را 36.6 درجه سانتی گراد بالای صفر در تاریخ 19 مرداد 1385 و 36.2 درجه سانتی گراد بالای صفر در تاریخ 29 تیر 1388 برشمرد و گفت: پیش بینی می شود طی چند روز اخیر، شاهد افزایش دما و ثبت رکوردهایی جدید در تیرماه باشیم.

وی به دمای محسوس در شهرستان آستارا اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه رطوبت هوا در مناطق شمالی کشور به بروی دما تأثیر می گذارد، این رقم برای شهروندان به خصوص افرادی را که از بیماری های تنفسی و قلبی رنج می برند، غیر قابل تحمل و کلافه کننده است.

وی در پایان هشدار داد: با استناد به اطلاعیه های سازمان هواشناسی و پیش بینی افزایش دما طی چند روز آیند، افراد بیمار و حساس، به خصوص کودکان و پیشکسوتان از رفت و آمد در فضاهای باز بپرهیزند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: