• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-72189-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان خبر داد:

کشف چوب آلات قاچاق در حوزه شهرستان رشت

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از کشف چوب قاچاق و 33 اصله چوب جنگلی قطع شده در حوزه شهرستان رشت خبر داد.

سرهنگ اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، از کشف چوب قاچاق در حوزه شهرستان رشت خبر داد و اظهار کرد: اکیپ گشت فنی حفاظتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در حین بازدید از کارخانه های چوب بری حوزه شهرستان رشت تعداد متنابهی از چوب آلات غیر مجاز را کشف و ضبط کرد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزود: ماموران حفاظتی و کارشناسان فنی این اداره کل مقارن ساعت 19 روز گذشته حین گشت زنی و بادید از کارگاه های چوب بری حوزه استحفاظی شهرستان رشت در یکی از این کارخانه ها تعداد 125 اصله چوب 4 تراش شده و 300 اصله تخته همگی از نوع درخت کاج را که هیچ گونه مجوزی اعم از پروانه حمل یا مجوز قطع نداشت را کشف و براساس قوانین و مقررات ضبط نموده اند.

وی با بیان اینکه چوب آلات مکشوفه جهت بررسی بیشتر و برآورد حجم به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری رشت تحویل داده شد، تصریح کرد: صورت جلسه پس از انجام مراحل قانونی و تنظیم پرونده تخلف جهت تعیین مجازات خاطیان به محاکم قضایی احاله می گردد.

اکبری خاطرنشان کرد: در ادامه گشت مذکور پاسداران انفال الهی در مسیر جاده رشت به آستانه اشرفیه نیز 33 اصله چوب جنگلی قطع شده که به منظور اختفا در میان بیشه های محوطه متروکه در حاشیه جاده جاسازی شده بود را کشف نموده اند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان گفت: این تعداد چوب جنگلی که عمدتا با طولی حدود یک و نیم تا 2متر و قطر های مختلف بوده است در حدود 3 متر مکعب را تشکیل می داد که از گونه های جنگلی ون، توسکا، گردو، آزاد، اوجا و خرمندی بوده است.

وی متذکر شد: با توجه به اختفای چوب آلات مذکور ضمن ضبط مقطوعات غیر مجاز و تنظیم صورت جلسه مراتب برای رسیدگی بیشتر و جستجوی متخلف یا متخلفان به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت ارجاع شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: