• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-71289-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل بیمه سلامت گیلان:

لغو قرارداد با بیمارستانهای خصوصی گلسار وقائم

مدیرکل بیمه سلامت با اشاره به عدم پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت در دو بیمارستان گلسار و قائم گفت:بیمارستانهای دولتی،تامین اجتماعی و سایر بیمارستانهای خصوصی که از امکانات درمانی خوبی هم برخوردار هستند آمادگی لازم برای پذیرش بیماران را دارند.

دکتر علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان با اشاره به عدم پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت در دو بیمارستان خصوصی رشت گفت:حدود سه هفته پیش بیمارستانهای خصوصی گلسار و قائم نامه ای را تنظیم و به سازمان های بیمه گر پایه ارسال کردند که در آن نامه خواستار دریافت مطالبات خود بودند و این اداره کل نیز ضمن رایزنی با ستاد سازمان در جهت دریافت اعتبار اقدام کرد و به این بیمارستانها اعلام شد که طی هفته‌های جاری مطالبات دو ماه شهریور و مهر بصورت یکجا پرداخت خواهد شد که این کار انجام گرفت.

وی افزود:متأسفانه دو بیمارستان علی رغم قرارداد فیمابین نبایستی دست به چنین کاری می زدند .

دکتر اکبری گفت:این اداره کل سالهاست با بیمارستانهای خصوصی عقد قرارداد دارد بالاخص با بیمارستان گلسار که این قرارداد حدود 21 سال و به عبارتی چیزی حدود 252 ماه می شود که این اداره کل 246 ماه را طی سالها پرداخت کرده است.

وی در ادامه گفت: 5 ماه از سال گذشته و 1 ماه از سال 96 مطالبات بیمارستان باقی مانده است که تلاش اداره کل بیمه سلامت این بوده و خواهد بود که با پیگیری بتوانیم منابعی را دریافت و پرداخت مطالبات را در حداقل زمان انجام دهیم .

مدیرکل بیمه سلامت یادآور شد:پرداخت بیمه های پایه به بیمارستانهای خصوصی بیست تا سی درصد است و هفتاد تا هشتاد درصد مطالبات خود را از طریق بیمه های تکمیلی دریافت می کنند.

دکتر اکبری افزود:ما سعی کردیم پرداخت بیمارستانهای خصوصی و دولتی را با هم پیش ببریم که درهردوبخش مطالبات تاماه هفت راپرداخت کردیم.

وی تاکید کرد:بیمارستانهای دولتی علی رغم اینکه به مانندبیمارستانهای خصوصی ازدریافت مطالبات خود عقب هستند ولی به مانند گذشته به بیمه شدگان این سازمان خدمت ارائه می کنند اما متأسفانه بیمارستانهای خصوصی گلسار و قائم با درج اطلاعیه از پذیرش بیمه شدگان سلامت جلوگیری کردند که باعث سرگردانی و نگرانی آنها شد که این کار با حقوق بیمار و احترام به بیمار منافات دارد .

وی با بیان اینکه ما ادعا نداریم که بدهکار نیستیم،افزود:با توجه به شرایط مالی و اقتصادی کشور می‌بایست همکاری بیشتری می کردند.

مدیرکل بیمه سلامت با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با همه تنگناهای مالی که داشت،طرح تحول سلامت را در اولویت ویژه برنامه‌های خود قرار داده و از این منظر حمایت‌های خوبی طی چهار سال درحوزه سلامت داشته است .

وی همچنین گفت:اقدام این دو بیمارستان در عدم پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت امری عجولانه و نادرست بوده است و علی رغم مذاکره با این دو بیمارستان،آنها اقدام به چاپ اطلاعیه کردند که منجر به انتشار آن در سایت‌های مختلف خبری شد و شهروندان و بیمه شدگان را نگران و سرگردان کرد .

دکتر علی اکبری اظهار کرد:با این دو بیمارستان قرارداد را لغو کردیم تا شاهد بی نظمی هایی که ممکن است حقوق بیماران را به خطر اندازد نباشیم .

 مدیرکل بیمه سلامت با اشاره به عدم پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت در دو بیمارستان گلسار و قائم گفت:بیمارستانهای دولتی ،تامین اجتماعی وسایر بیمارستانهای خصوصی که از امکانات درمانی خوبی هم برخوردار هستند آمادگی لازم برای پذیرش بیماران را دارندکه درصورت مراجعه بیماران بیمه شده به این بیمارستانها خدمات درمانی لازم به آنان ارائه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: