• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-71189-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دیدار دانش آموزان گیلانی با بانوی جانباز 109 ساله شاندرمنی

جمعی از دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در راستای اجرای طرح «لشکر فرشتگان» با جانباز 109 ساله شاندرمنی کشف حجاب دوره رضاخان دیدار کردند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،جمعی از دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با جانباز 109 ساله شاندرمنی کشف حجاب دوره رضاخان دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور معاون پرورشی آموزش و پرورش ماسال و جمعی از فعالین فرهنگی شهرستان و استان برگزار شد، از مجاهدت های اصلاح خانم دولتخواهی،جانباز کشف حجاب دوره رضاخان تقدیر شد.

اصلاح خانم دولتخواهی سیاهمرد متولد سال ۱۲۸۷ شمسی در روستای سیاهمرد شاندرمن از توابع شهرستان ماسال، سند زنده ای از جنایات رضاخان میرپنج در ماجرای کشف حجاب است .

اصلاح خانم دولتخواهی که به علت کهولت سن اکنون بسیاری از خاطرات قدیمی از ذهنش پاک شده است در این دیدار با اشاره به ماجرای کشف حجاب در شاندرمن گفت:من به همراه مادرم به بازار هفتگی رفته بودیم که ماموران می‌خواستند ساروق (روسری محلی) را از سر مادرم بکشند که با مقاومت من روبرو شدند .

وی افزود:در این بین ماموران ضربه ای به دستم وارد کردند که آثارش هنوز هم باقی مانده است و با این دستم به سختی می توانم کار کنم.

این بانوی اهل شهرستان ماسال درباره شرایط زندگی در آن سال ها گفت:شرایط بسیار سختی داشتیم. گاهی می شد یک روز غذا می خوردیم و دو روز غذای خاصی برای خوردن نداشتیم. دوره ای یک بشقاب برنج را ۸ نفره می‌خوردیم.

گفتنی است؛ چهارمین دوره طرح «لشکر فرشتگان» به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در راستای تقدیر از بانوان مجاهد و مبارز همزمان با سراسر کشور در استان گیلان در حال اجرا می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: