• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-71089-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، گیلان:

گیلان مستعدترین استان برای توسعه صنایع کوچک و خرد است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، گیلان را یکی از استانهای مستعد برای توسعه صنایع کوچک و خرد دانست.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس احمدعلی شهیدی، صنایع کوچک را ستون فقرات اقتصاد دانست و گفت:توسعه صنایع کوچک و متوسط ،رمز توسعه اقتصادی دهه آینده است .

وی افزود:صنایع کوچک به دلیل کمک به رشد کارآفرینی و توسعه کسب و کار به عنوان ستون فقرات اقتصاد کشورهای توسعه ‌یافته شناخته می شوند .

شهیدی ادامه داد:بسیاری بر این باورند که غول‌های صنعتی چرخ اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته را می‌گردانند اما این در حالی است که صنایع کوچک نقش مهمی در اقتصاد این کشورها ایفا می‌کنند .

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از شاغلان بخش صنعت در صنایع کوچک و متوسط در حال فعالیت هستند،خاطرنشان کرد:به همین دلیل در کشور، به منظور توسعه فعالیتهای اشتغال‏زا، بنگاه‏های خرد و متوسط مورد توجه قرار گرفته‏اند تا بتوانند در برنامه‏های آتی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور نقش موثر داشته باشند .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود تا سرمایه گذاران رغبت بیشتری به سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی داشته باشند، اظهار کرد:گیلان به دلیل نزدیکی به پایتخت،وجود آزاد راه ودر آینده با راه اندازی راه آهن،یکی از مستعد ترین استانهای کشور برای توسعه صنایع کوچک و خرد است .

شهیدی با بیان اینکه توسعه صنایع کوچک در نهایت موجب رشد مناطق مختلف می‌شود،افزود:یکی از سیاست ها این است تا با کمک بخش‌های دیگر اقتصادی،مجموعه‌ای از خدمات را به صنایع کوچک ارائه ‌دهیم تا انگیزه کارآفرینان برای سرمایه‌گذاری در این زمینه افزایش پیدا کند .

وی خاطرنشان کرد:این خدمات شامل کمک‌های مالی،حمایت مالیاتی، وام‌های کم‌بهره، فضا دادن به کارآفرینان برای بازاریابی، بهبود زیرساخت‌ها، صدور مجوز، رهنمودهای فنی و آموزشی است .

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان تصریح کرد: دولت با امتیازهایی که می‌دهد نه ‌تنها در کوتاه مدت برای کارآفرینانی که به دنبال راه‌اندازی صنایع کوچک هستند ایجاد انگیزه می‌کند بلکه در بلندمدت نیز پایه‌های کارآفرینی در اقتصاد کشور را تقویت کرده و کشور را به سمت توسعه پیش می‌برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: