• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-69789-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

آغاز طرح سنجش سلامت دانش آموزان پایه اولی

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بیش از 31 هزار دانش آموز کلاس اولی در گیلان آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در آیین گشایش طرح سنجش سلامت دانش آموزان در شهرستان شفت با اشاره به اینکه امسال سلامت بیش از 31 هزار دانش آموز گیلانی سنجش می شود، اظهار کرد: 27 پایگاه سنجش سلامت در مناطق مختلف استان برای اجرای این طرح مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از دانش آموزان بدو ورود به دبستان برای حضور در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی از سوم خرداد آغاز شده است، افزود: با تکمیل ثبت نام، خانواده ها از امروز برای معاینه و سنجش فرزندانشان به پایگاه های از پیش تعیین شده و یا مراکز بهداشت حوزه محل سکونت شان مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه این طرح از امروز به مدت دو ماه در مراکز سنجش و سلامت استان گیلان برگزار می شود، گفت: اگر سلامت نوآموزان تأیید شود با دریافت برگه های سلامت، می توانند برای ثبت نام به مدارس مراجعه کنند و اگر مشکوک به مشکل یا نارسایی جسمانی باشند به مراکز تخصصی پزشکی و درمانی ارجاع داده می شوند.

وی یادآور شد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در گیلان با همکاری 300 نفر از نیروهای آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، استانداری و صدا و سیما اجرا می شود.

گفتنی است؛ سال گذشته 31 هزار دانش آموز پایه اول استان گیلان در زمینه بینایی سنجی، شنوایی، معاینات بالینی و هوش تحصیلی مورد سنجش قرار گرفته بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: