• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-68889-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا:

حکومت حضرت علی (ع) نمونه کامل حکومتی عادل است

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا حکومت حضرت علی (ع) را نمونه کامل حکومتی عادل ارزیابی و عنوان کرد:حضرت علی (ع) در دوران حکومت، نمونه ای از نظام سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی را به بشریت ارایه کرد که تا کنون در جهان بی سابقه بوده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حاتمی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه حضرت علی (ع) اسوه مردانگی بودند، اظهار کرد:ایشان با نگاه خاصی که به دنیا داشتند، تعریفی جدید از مردانگی ارائه کردند و با کَرَمی مثال‌زدنی آن‌قدر متواضع رفتار می‌کردند و مردانگی را تا حد اعلای خود ارتقا دادند و حتی در نماز، بخشش را فراموش نمی‌کردند .

وی تصریح کرد:امام علی (ع) شخصیتی بودند که از همان دوران آغاز رسالت پیامبر اکرم (ص) خود را وقف اسلام کرد جان خود را کف دست نهادند و در دفاع از آخرین فرستاده الهی و دین مبین اسلام تمام تلاش خود را انجام داد .

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا حکومت حضرت علی (ع) را نمونه کامل حکومتی عادل ارزیابی و عنوان کرد:حضرت علی (ع) در دوران حکومت، نمونه ای از نظام سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی را به بشریت ارایه کرد که تا کنون در جهان بی سابقه بوده است .

این کارشناس دینی با اشاره به دسته روی و عزاداری خیابانی روز شهادت حضرت علی (ع) متذکر شد: در سالروز شهادت نخستین پیشوای شیعیان، به همت ستاد ساماندهی شئون فرهنگی و با حضور روحانیون، هیئات مذهبی، امنای مساجد، مداحان و شاعران آئینی و مسئولان این شهرستان دسته روی خیابانی از مقابل سپاه ناحیه آستارا به سمت مصلی نمازجمعه برگزار شد .

وی در پایان با اشاره به رنج های حضرت علی (ع) پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)، خاطر نشان کرد: آن حضرت درباره ستم هایی که بر او رفته است می فرماید صبر کردم در حالی که خار در چشم و استخوان در گلو داشتم و این در حالی بود که فضایل او بر همگان آشکار بود اما همین فضایل موجب دشمنی ها و حسدورزی ها شده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: