• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-65989-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد:

اختصاص اعتبار 35 میلیارد ریالی به حوزه آب شرب روستایی رودبار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بالغ بر 35 میلیارد ریال جهت تامین و تقویت آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان اختصاص می یابد.

محبعلی رنج ور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،از اختصاص اعتبار به حوزه آب شرب روستایی شهرستان رودبار خبر داد و اظهار کرد:امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بالغ بر 35 میلیارد ریال جهت تامین و تقویت آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان اختصاص می یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان افزود:با این اعتبار 7 طرح آبرسانی روستایی نیمه تمام شهرستان رودبار تکمیل می شود.

وی با اشاره به اینکه در سال قبل 15 میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی به بخش آب آشامیدنی روستایی این شهرستان اختصاص یافت، تصریح کرد:شناسایی منابع جدید تامین آب شرب، بازسازی شبکه های فرسوده آبرسانی، ساماندهی انشعابات غیر مجاز و مدیریت و اصلاح الگوی مصرف آب از مهم ترین اقداماتی است که با جدیت در شهرستان رودبار در حال اجراست.

این مقام مسئول با بیان اینکه عمده منابع تامین آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان چشمه ها هستند،گفت:آبدهی چشمه ها با تغییر شرایط آب و هوایی استان به خصوص در فصل تابستان به شدت کاهش می یابد که پاسخگوی نیاز آبی موجود در روستاهای شهرستان رودبار نیست.

رنج ور خاطرنشان کرد:هم اکنون مشاوران شرکت آبفار گیلان در شهرستان رودبار به دنبال شناسایی منابع جدید تامین آب شرب هستند.

مدیرعامل آبفار گیلان با اشاره به اینکه دهستان درفک رودبار به عنوان منطقه محروم معرفی شده،اظهار کرد:طرح آبرسانی به روستای لیاول سفلی که در این دهستان واقع شده با بهسازی یک دهنه چشمه با آبدهی 2 لیتر بر ثانیه و لوله گذاری به طول 4 هزار متر در دست اجراست.

وی همچنین از نصب و راه اندازی 4 دستگاه كلرزن مایعی در مجتمع های آبرسانی روستایی رودبار خبر داد و اضافه کرد:این طرح در راستای سیاست های شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در خصوص تبدیل کلرزن های گازی به مایعی در مجتمع های آبرسانی سندس و دارامحله، جوبن، پاچنار و جمال آباد این شهرستان اجرا شد.

رنج ور هزینه اجرای این طرح را بیش از 120 میلیون ریال دانست و یادآور شد:در حال حاضر 10 هزار و 679 مشترک روستایی شهرستان رودبار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: