• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-391-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کوچکی نژاد:

طبقه چهارم مجلس همچنان در تصرف تروریست ها / مبارزه با داعش یک اصل در نظام اسلامی است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از کارمندان در اتاق هایشان حبس هستند و امکان خروج ندارند، تاکید کرد: تروریست ها بدانند مبارزه با داعش را به عنوان یک اصل جدی در داخل و خارج کشور و حتی در مرزهای نظام اسلامی پیگیری می کنیم.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با اشاره به حادثه تیراندازی در مجلس و حرم مطهر امام(ره)، اظهار کرد: در مجلس درب شماره دوم به مراجعات مردمی اختصاص دارد که تروریست ها از این فرصت استفاده کردند و با درگیری با نیروهای حفاظتی وارد مجلس شدند.

وی افزود: ساختمانی که برای مراجعات مردم و امور اداری در نظر گرفته شده، بخشی از آن به نمایندگان واگذار شده است که دفتر نمایندگان گیلان هم در طبقه چهار که اکنون نیز همچنان در تصرف تروریست هاست، مستقر است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه نمایندگان هنگام تیراندازی در صحن علنی مجلس بودند، گفت: تروریست ها پس از تصرف طبقه چهارم تعدادی از کارکنان را گروگان می  گیرند و با ورود به اتاق 403 که کنار اتاق ما قرار دارد، پنجره ها را می شکنند و شروع به تیراندازی می کنند. طبق شنیده ها تعدادی از کارمندان و روسای دفاتر نمایندگان که در دفتر کارشان در طبقه چهارم حضور داشتند مجروح شدند و یکی از نیروهای خدماتی نیز به شهادت رسیده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از کارمندان در اتاق هایشان حبس هستند و امکان خروج ندارند، گفت: با توجه به اینکه هنوز طبقه چهارم از تصرف تروریست ها آزاد نشده است و انفجار هم گزارش شده است، اطلاع دقیقی از تعداد شهدا وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با یکی از کارمندانی که در یکی از اتاق ها حبس است، مرتب تماس تلفنی داریم، ادامه داد: به گفته ایشان همچنان تیراندازی در سالن وجود دارد و درگیری بین نیروی های نظامی و تروریستی ادامه دارد.

کوچکی نژاد گفت: نیروهای نظامی و امنیتی در تلاشند که هر چه سریع تر این افراد را دستگیر کنند ولی با توجه به اینکه این افراد مجهز به مواد منفجره هستند، کار پاک سازی و رهایی گروگان ها با دقت و احتیاط بیشتر در حال انجام است تا خون بی گناهی ریخته نشود.

این نماینده مردم رشت در مجلس اضافه کرد: همه نمایندگان از درب بیرونی خارج شدند و مشکلی هم در صحن مجلس پیش نیامد.  

وی در پاسخ به این سوال که «چه توصیه ای به مردم دارید؟» گفت: به مردم در اطراف مجلس توصیه می کنیم فعلا از منازل خود خارج نشوند و تا اطلاع ثانوی به مجلس مراجعه نکنند زیرا نمایندگان مجلس را ترک کردند؛ سعی کنند محیط را برای نیروهای انتظامی و امنیتی فراهم کنند.

کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال که «باتوجه به اینکه داعش رسما با انتشار اطلاعیه ای مسئولیت حملات تروریستی را به عهده گرفته، موضع ایران چه خواهد بود؟»، گفت: ایران همچنان در خط مبارزه با تروریسم و داعش است، در ادامه نیز به تقویت موضع خود می پردازد و نیروهای امنیتی و نظامی همچنان تقویت  می شوند به طوریکه حتی باید در روستاها نسبت به ایجاد پایگاه های مردمی و بسیجی مبارزه با داعش اقدام کرد.

وی تاکید کرد: تروریست ها بدانند مبارزه با داعش را به عنوان یک اصل جدی در داخل و خارج کشور و حتی در مرزهای نظام اسلامی پیگیری می کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: