• سه شنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-392-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای اولین بار؛

کتاب آموزش حقوق شهروندی ویژه نوآموزان در استان تالیف شد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان گفت:یک جلد کتاب آموزش حقوق شهروندی با عنوان «شهروند کوچولو» ویژه نوآموزان 5 ساله پیش دبستانی، برای اولین بار در استان تألیف شده است.

سیروس محمدی،معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،با اشاره به تألیف کتاب «شهروند کوچولو» در مقطع پیش دبستانی،اظهار کرد:یک جلد کتاب آموزش حقوق شهروندی با عنوان «شهروند کوچولو» ویژه نوآموزان 5 ساله پیش دبستانی،برای اولین بار در استان تألیف شده است.

وی افزود:معاونت آموزش ابتدایی با فعال کردن کارگروه تولید محتوای دوره پیش دبستانی و با استفاده از آرای صاحب نظران تعلیم و تربیت و ادبیات کودک و نوجوان اقدام به تألیف یک جلد کتاب آموزش حقوق شهروندی با عنوان «شهروند کوچولو» کرده است.

محمدی گفت:تدوین این کتاب که دو سال به طول انجامیده، پس از اخذ مجوز چاپ از دفتر برنامه ریزی و تألیف کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش،در آغاز سال تحصیلی 97 _ 96 برای نوآموزان دوره پیش دبستانی تدریس خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان به مهم ترین سرفصل های این کتاب اشاره کرد و گفت:بهداشت فردی و اجتماعی، نظم و مقررات،حفاظت از محیط زیست، الگوی صحیح مصرف، احترام به حقوق دیگران و مهارت های زندگی در قالب شعر، قصه و نقاشی های زیبا در کتاب شهروند کوچولو گنجانده شده است.

محمدی در پایان تربیت دانش آموزانی قانون گرا و آشنا به حقوق و ارزش های شهروندی را از مهم ترین اهداف تألیف این کتاب عنوان کرد.

لازم به ذکر است؛قرار است در شهریور ماه در مراسمی از این کتاب، رونمایی شود؛گیلان 23 هزار و 50 نوآموز پیش دبستانی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: