• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-1591-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جشن ملی، شادی و شور/

همدلی و همبستگی آستارایی های شیعه و سنی در پای صندوق های رأی

از نخستین ساعات آغاز انتخابات پنجمین دوره ریاست جمهوری و دوازدهمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، صف های طولانی از شهروندان بندر مرزی آستارا در شعب اخذ رأی تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، از نخستین ساعات آغاز انتخابات پنجمین دوره ریاست جمهوری و دوازدهمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، صف های طولانی از شهروندان شیعه و سنی بندر مرزی آستارا در شعب اخذ رأی تشکیل شده است و با وجود ازدحام زیاد، مردم با صلابت و آرامش در حال رأی دادن به منتخبین خود هستند.

حضور پرشور دختران و پسران رأی اولی در صفوف تشکیل شده از دیگر صحنه های مثال زدنی است که روشنفکری این قشر آینده ساز را به جهانیان تبیین می کند.

بسیاری از شخصیت های سیاسی، مذهبی، فرهنگی، علمی و نظامی شهرستان در همان لحظات آغازین رأی گیری، با حضور در مسجد حضرت محمد رسول الله (ص) آستارا، در کنار سایر شهروندان، آرای خود را به صندوق ها انداختند.

عکاسان و خبرنگاران خبرگزاری ها، مطبوعات استانی و محلی در کنار تصویربرداران و خبرنگاران شبکه های تلویزیونی سحر، باران و واحد مرکزی خبر در حال تهیه گزارش از این رویداد مهم هستند.

در شهرستان مرزی بندر آستارا، 374 نفر در رقابت با یکدیگر هستند که از این تعداد 52 نفر داوطلب شهر آستارا، 19 نفر داوطلب شهر لوندویل، 211 نفر داوطلب بخش مرکزی و 92 نفر برای شوراهای اسلامی بخش لوندویل حضور دارند.

برای اخذ آرای مردم در این شهرستان 94 شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است که 34 شعبه آن در شهر آستارا،10 در شهر لوندویل، 35 شعبه در بخش مرکزی و 15 شعبه در بخش لوندویل در روز 29 اردیبهشت فعالیت خواهند داشت.

تعداد شعب سیار اخذ رأی 7 شعبه هستند که شامل یک شعبه در شهر آستارا، 4 شعبه در بخش مرکزی و 2 شعبه در بخش لوندویل می باشد.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و 189 کیلومتری رشت و همجواری استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است. این شهر به واسطه دریای خزر با 4 کشور حاشیه این دریا در ارتباط است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: