• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-78789-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/جشن ملی، شادی و شور/

تخلف خرید و فروش آرا در شان مردم گیلان نیست

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه تخلف خرید و فروش آرا در شان مردم گیلان نیست، گفت: مردم گیلان همواره به استان اولین‌ها معروف هستند، انشاالله با مشارکت پرشکوه در انتخابات افتخار دیگری را برای این دیار رقم خواهند زد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمد احمدی‌پور، رئیس ستاد انتخابات گیلان در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات استان، اظهار کرد: بر اساس قانون از ساعت 8 صبح امروز، 29 اردیبهشت فرآیند رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه 3 هزار و 5 شعبه اخذ رای در استان فرآیند رای گیری را انجام می‌دهند، افزود: 6 هزار و 10 صندوق رای در سراسر استان در حال انجام فرآیند رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه گزارش‌های بیانگر این امر است که تاکنون مشارکت مردم در انتخابات خیلی خوب بوده است و شاهد صفوف طولانی شعب اخذ رای هستیم، افزود: داوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در 16 شهرستان،  52 شهر و 2هزار و 176 روستای استان گیلان در حال انجام است.

احمدی‌پور گفت: فرآیند انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در شهرهای آستارا، انزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش با 253 شعبه بصورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

وی خطاب به مردم تاکید کرد: مردم بزرگوار در ساعات اولیه در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و ارائه رای خود را به ساعات پایانی موکول نکنند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: مردم گیلان همواره به استان اولین‌ها معروف هستند، انشاالله با مشارکت پرشکوه در انتخابات افتخار دیگری را برای این دیار رقم خواهند زد.

احمدی‌پور یادآور شد: مردم برای انتخابات شوراها می‌توانند فقط کد نامزد مورد نظر و همچنین در انتخابات ریاست جمهوری اسم کامل کاندیدا را یادداشت کنند.

وی با بیان اینکه تخلف خرید و فروش آرا در شان مردم گیلان نیست، گفت: هیچ مشکل امنیتی که به روند انتخابات صدمه وارد کند، وجود ندارد. رسانه‌ها هم با انعکاس صحیح مطالب مردم را آگاه می‌کنند. دستگاه‌های امنیتی و انتظامی هم در شعب اخذ رای حضور دارند تا شاهد انتخاباتی سالم و امن باشیم.

احمدی‌پور تصریح کرد: در گیلان یک میلیون و 889 هزار و 556 نفر واجد شرایط رای داریم که از این تعداد 41 هزار و 66 نفر رای اولی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: