• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-77289-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس ستاد انتخابات گیلان عنوان کرد:

آمادگی بیش از 3 هزار شعبه اخذ رای در گیلان برای برگزاری انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه 3 هزار و 5 شعبه اخذ رای برای انتخابات فردا پیش بینی شده است، گفت: شعبه های سیار فردا 362 شعبه است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمد احمدی پور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه 3 هزار و 5 شعبه اخذ رای برای انتخابات فردا پیش بینی شده است، اظهار کرد: در این شعبات 6 هزار و 10 صندوق اخذ رای پیش بینی شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان شعبه های سیار فردا را 362 شعبه عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده 50 اصلاحی قانون انتخابات ریاست جمهوری هیات های اجرایی بخش با تصویب هیات های اجرایی شهرستان می توانند برای مناطق صعب العبور و کوهستانی و که تشکیل شعب ثبت نام و اخذ رای ثابت مقدور نیست شعب اخذ رای سیار تشکیل دهد که در این خصوص تمهیدات لازم توسط هیات های اجرایی انجام شده و نیروهای برگزار کننده از امشب در این مناطق مستقر می شوند تا انتخابات بصورت همزمان آغاز شود.

احمدی پور با بیان اینکه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ر وستا فردا در 52 شهر و 2 هزار و 176  روستا برگزار می شود تصریح کرد: فرایند رای گیری پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر در آستارا، بندرانزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش با 253 شعبه به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: در این شهرها در هر شعبه اخذ رای 2 تا 5 دستگاه صندوق رای گیری الکترونیکی نصب شده و اعضای شعب آموزش لازم را در خصوص نحوه عملکرد این دستگاه ها فرا گرفته اند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان ادامه داد: در خصوص آموزش عمومی نیز اقدامات متعددی همچون نصب دستگاه های آزمایشی 20 روز قبل انتخابات در نقاط پرتردد این شهرها جهت آشنایی شهروندان و شرکت در انتخابات آزمایشی، پخش تیزرهای تلویزیونی و اطلاع رسانی متعدد، نصب پوسترهای آموزشی و راهنما جهت آموزش و آشنایی شهروندان انجام شده است.

احمدی پور خاطرنشان کرد: تعداد واجدان شرایط رای دادن در انتخابات 29 اردیبهشت در گیلان، یک میلیون و 889 هزار و 655 نفر و تعداد رای اولی ها نیز 41 هزار و 66 نفر است.

وی تصریح کرد: بر اساس ماده 20 قانون انتخابات ریاست جمهوری اخذ رای در داخل و خارج کشور از ساعت 8 صبح الی 18 عصر می باشد که تشخیص ضرورت و مدت تمدید زمان اخذ رای در سراسر کشور بر عهده مقام عالی وزارت کشور است.

احمدی پور تاکید کرد: مردم عزیز استان می بایست حتما شناسنامه خود را برای رای دان در شعب ثبت نام و اخذ رای به همراه داشته باشند. به همراه داشتن کارت ملی نیز ضروری است ولی در صورتی که کارت ملی خود را به هر دلیلی در دسترس ندارند حداقل فتوکپی آن یا شماره ملی خود را به همراه داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه عوامل اجرایی انتخابات فردا حدود 40 هزار نفر است گفت: اعضای شعب ثبت نام و اخذ رای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ترکیبی از نمایندگان فرماندار یا بخشدار، رئیس شعبه ثبت نام و اخذ رای، منشی، ناظرین هیات نظارت شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری، ناظرین هیات نظارت بر انتخابات شوراها، نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهور و شوراهای اسلامی و بازرسین می باشد که در کنار این افراد 2 نفر از پرسنل نیروی انتظامی و پرسنل دیگر نیروها با مسئولیت دیگر نیروها کار حفاظت از این شعبات را بر عهده دارند.

احمدی پور با بیان اینکه فردا 14 هزار و 665 نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستا باهم رقابت می کنند، ادامه داد: از این تعداد یک هزار و 625 نفر در شهرها و یک هزار و 289 نفر در روستاها با یکدیگر رقابت می کنند که از این تعداد 965 نفر زن و 13 هزار و 700 نفر مرد هستند.

وی با قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری انتخابات، خاطرنشان کرد: در ایام تبلیغات گیلان جزو استان های سرآمد بود و جا دارد از همه مردم بویژه جوانان ما که با شور و شوق اخلاق و رفتار انتخاباتی را رعایت کردند تشکر کنم.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه ان شاءالله شاهد حضور پرشور مردم در انتخابات فردا خواهیم بود، عنوان کرد: میزان مشارکت در دور گذشته شده شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان 77.6 درصد و  میزان مشارکت در دور گذشته ریاست جمهوری 81.6 بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: