• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-75489-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار شهرستان رشت خبرداد:

پیش بینی 565 شعبه اخذ رای در شهرستان رشت

فرماندار شهرستان رشت گفت: مجموعا 565 شعب اخذ رای در سطح شهرستان رشت در نظر گرفته شده است که از این تعداد 246 شعبه ثابت شهری، 6 شعبه سیار و 313 شعبه اخذ رای روستایی هستند.

سیروس شفقی، فرماندار شهرستان رشت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه مقدمات برگزاری انتخابات پرشکوه در سطح شهرستان رشت فراهم شده است، اظهار کرد: مجموعا 565 شعب اخذ رای در سطح شهرستان رشت در نظر گرفته شده است که از این تعداد 246 شعبه ثابت شهری، 6 شعبه سیار و 313 شعبه اخذ رای روستایی هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی برگزار می شود، بیش از 10 هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی، نظارتی، امنیتی و انتظامی برای برگزاری انتخابات در سطح شهرستان رشت سازماندهی شده اند.

شفقی با بیان اینکه در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان یکهزار و 572 عضو اصلی و علی البدل توسط مردم انتخاب می شوند، گفت: از این تعداد 951 نفر عضو اصلی و 621 نفر اعضای علی البدل هستند که در این راستا اقدامات و تمهیدات لازم اندیشیده شده و در تمام شعبات اخذ رای نمایندگان فرماندار، عوامل اجرایی و اعضا معتمدین حضور دارند؛ همچنین در شعبات شلوغ شهری دو نماینده فرماندار حضور دارند تا از خطاهای احتمالی ناشی از خستگی و فشار کار کاسته شود. هدف این است تا هرچه بیشتر و بهتر در صیانت از آرای مردم و داوطلبین بکوشیم.

وی با بیان اینکه 701هزار و 127 نفر در سطح شهرستان رشت واجد شرایط رای دادن هستند، تصریح کرد: مقدمات لازم جهت برگزاری انتخابات از چهار ماه قبل در شهرستان رشت فراهم شده است.

فرماندار شهرستان رشت در خصوص تخلفات انتخاباتی، گفت: کمیته امنیت مسئولیت نظارت را در ایام تبلیغات انتخابات برعهده دارد و در این راستا مصادیق مجاز و غیرمجاز تبلیغاتی از قبل به ستادهای کاندیدا اعلام شده است. باتوجه به کثرت کاندیدا و شور و شوق انتخابات یقینا شاهد بروز تخلفاتی هم خواهیم بود که با اقدامات جدی، تذکر و در نهایت جمع آوری توسط کمیته امنیت انتخابات مواجه خواهد شد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: