• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-69689-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان:

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در انتخابات حضور چشمگیر خواهند داشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت:دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در انتخابات حضور چشمگیر خواهند داشت و به اصلح ترین فرد رای خواهند داد .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر علیرضا امیرتیموری در شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد بزرگ منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد:رایحه ظهور موعود دل شیفتگان حق را بی تاب کرده و آنها را به صحنه حضور کشانده است در این عرصه ما نیز باید بتوانیم تا حرفهایمان را به عمل تبدیل کنیم و از گزافه گویی پرهیز نمائیم و با عمل خود باعث شویم تا زمینه سازی لازم برای ظهور آن حضرت مهیا شود .

وی بر ضرورت حضور فعال دانشگاهیان در انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت:دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در انتخابات در پیشرو حضور چشمگیر خواهند داشت و به اصلح ترین فرد رای خواهند داد چرا که عدم شرکت در انتخابات ابراز مخالفت نیست بلکه بی توجهی به سرنوشت و آینده خود است و ما وظیفه داریم تا برای زندگی اجتماعی خود اهمیت قائل شویم و صحنه انتخابات را به عنوان یک شهروند متمدن ترک نکنیم .

دکتر امیرتیموری ضمن تقدیر از انتخاب مدبرانه دکتر ولایتی به عنوان ریاست هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی،تاکید کرد:ما به آینده دانشگاه آزاد اسلامی خوشبین هستیم. از ارتحال رئیس فقید هیات موسس دانشگاه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی داغداریم ولی بسیار خرسنديم که با تدبیر عالمانه مقام معظم رهبری کسی برای ریاست هیات موسس و امناي دانشگاه انتخاب شد که از استخوان خوردكرده های نظام و مورد اعتماد و و ثوق حضرت آقا بوده و این انتخاب نشان از نظارت و اشراف کامل مقام معظم رهبری بر دانشگاه آزاد اسلامی و اهميت اين نهاد علمي دارد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت در مقوله فرهنگ را بسيار جامع دانست و تصریح کرد:زمانی که به بحث آسيب های فرهنگی اشاره می شود منظور آسيب های متنوعی است كه بايد به طور گسترده و عالمانه با موضوع برخورد شود به خصوص در دانشگاه ها و حضور جوانان باعث خواهد شد که این قشر آسیب پذیر زودتر در محیط آلوده قرار گیرند و باید نظارت کافی در دانشگاه ها به منظور هدايت فرزندان مردم به عمل آید. مشكلات فرهنگي ابعاد متنوعي نظير بي توجهي استاد و دانشجو به وقت شناسي، خريد و فروش پايان نامه، بی تعهدی به كلاس، عدم رعايت شئونات اخلاقي دارد .

وی ادامه داد:به طور مثال حضور به موقع اعضای هیات علمی در کلاس های آموزشی جلوگیری از یکی از آسیب ها است که اگر نظارت و پیگیری لازم به عمل نیاید باعث ضربه به آموزش و تنزل کیفیت آموزشی خواهد شد لذا باید رؤسای واحد های دانشگاهی در این خصوص کوشا باشند .

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان نیز در ادامه این جلسه ضمن تبریک ایام با سعادت میلاد حضرت مهدی موعود ( عج ) اظهار امیدواری کرد که خداوند متعال توفیق اصلاح و سازندگی نفس خود و اطرافیان  را به انسان عطا فرماید تا نام آنان در زمره منتظران ظهورش قرار گیرد .

وی افزود:بزرگترین هدیه خداوند تبارک و تعالی که بر انسان اهداء شد نعمت ولایت خلیفه الله است و این خلافت با نزول آیاتی در مورد نماز، روزه و دیگر واجبات کامل نشد بلکه با آغاز ولایت حضرت علی (ع) به کمال رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: