• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-68489-5
  • خبرنگار : 10
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اهمیت بیان عملکرد دستگاه‌ها توسط روابط‌عمومی‌ها

فرماندار صومعه‌سرا گفت:عدم اطلاع‌رسانی و عدم بیان عملکردها موجب دلسرد شدن و بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولین می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس علی فتح‌اللهی در نشست با روابط عمومی دستگاه‌های اداری،اجرایی و خدماتی صومعه‌سرا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، به اهمیت نقش روابط عمومی‌ها اشاره و اظهار کرد:‌ بر اساس تمام اقدامات و فعالیت‌هایی که از سوی سازمان‌ها،‌نهادها و... انجام می‌شود بحث اطلاع‌رسانی سرلوحه هر تشکیلاتی باید قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عدم اطلاع‌رسانی و عدم بیان عملکردها موجب دلسرد شدن و بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولین می‌شود،افزود:باید عملکردها و اقدامات صورت گرفته به طور مطلوب برای مردم بازگو شود.

فتح‌اللهی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی به موقع و انعکاس عملکردها بدست شما روابط‌عمومی‌ها می‌باشد،‌خاطرنشان کرد:‌ انعکاس به موقع فعالیت‌های دستگاه‌ها از مهم‌ترین وظایف روابط‌عمومی‌ها است.

وی بر ضرورت تعامل روابط‌ عمومی‌ها با رسانه‌ها تاکید کرد و گفت:مطلوب است روابط‌ عمومی‌ها در جهت تقویت تعامل و روابط با رسانه‌ها در راستای تبیین عملکردها گام بردارند.

فرماندار صومعه‌سرا به اهمیت قلم در دین مبین اسلام اشاره کرد و ادامه داد: خداوند در قرآن به قلم قسم یاد کرده است که نشان از اهمیت آن است. قلم امانتی است در دست که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد. هر قلمی که زده می‌شود بر سرنوشت افراد و جامعه می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه هر قلمی که زده می‌شود می‌تواند اتحاد و همدلی را موجب شود، تصریح کرد:‌ روابط‌ عمومی‌ها وظیفه مهم و خطیری را بر عهده دارند. اشرافیت بر حوزه کاری، امانتداری، بیان دقیق و شفاف عملکردها، دقت در کار از مهم‌ترین ویژگی‌ و شاخصه‌های یک روابط‌عمومی‌ فعال و موفق است.     

فتح‌اللهی با بیان اینکه متاسفانه برخی از دستگاه‌ها علی‌رغم فعالیت خوب و قابل قبول در اطلاع‌رسانی ضعیف هستند که یک نقطه ضعف محسوب می‌شود،ابراز کرد:لازم است ارتباط کاری بین دستگاه‌ها نیز تقویت شود.

وی با اشاره بر اینکه روابط‌عمومی زبان گویای هر دستگاه و تشکیلاتی می‌‌باشد،ابراز کرد: باید تمام نقطه‌نظرات،تصمیمات و تفکرات مدیران از جانب روابط‌عمومی بیان شود. روابط‌عمومی چکیده تفکرات مدیران دستگاه‌ها است.

فتح‌اللهی به نقش روابط‌عمومی‌ها در فرهنگسازی اشاره کرد و افزود: شما عهده‌دار نقش بسیار مهمی در فرآیند فرهنگسازی در هر مقوله‌ای می‌باشید.

وی در ادامه به اهمیت برگزاری انتخابات پیش‌رو اشاره و تصریح کرد:‌حضور حداکثری در انتخابات در کنار امنیت و آرامش بسیار حائز اهمیت است. تمام تلاشمان باید افزایش مشارکت مردم در انتخابات  است.

فتح‌اللهی با بیان اینکه باید تمام تلاشمان تحقق مطالبه رهبری مبنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای باشد، افزود: مشارکت بالا و حداکثری در انتخابات ضامن استحکام نظام و انقلاب است.

فرماندار صومعه‌سرا در پایان با تاکید بر اینکه چشم همه دنیا به انتخابات ایران است، اظهار کرد:‌ هدف دشمن کمرنگ کردن مردم در پای صندوق‌های رای است.باید بسترهای لازم جهت حضور گسترده و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنی

به گزارش ایسنا،در پایان این نشست از ۶۰مسئول روابط عمومی دستگاههای اداری، اجرایی و خدماتی صومعه سرا تقدیر و تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: