• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5390-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

استاندار گیلان:

گیلان استان پیشتاز در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

استاندار گیلان گفت:گیلان استان پیشتاز در حمایت از تولیدکنندگان و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر محمدعلی نجفی در همایش حمایت از مصرف‌کنندگان استان که در شهرک صنعتی سفیدرود رشت،برگزار شد،گفت: همواره حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالاها از اولویت‌های کاری دولت تدبیر و امید بوده است.

وی با اشاره به زیرساخت‌های مهمی که در استان در حال ساخت است،نظیر پروژه راه‌آهن و بزرگراه رشت-قزوین، افزایش ظرفیت بنادرانزلی و آستارا و ... اضافه‌ کرد:پروژه راه آهن روزهای پایانی را طی می‌کند و به زودی در همین دولت این پروژه بزرگ افتتاح می‌شود.

استاندار گیلان از تسریع در تکمیل بزرگراه رشت-قزوین خبر داد و گفت: این بزرگراه در حالی افتتاح شد که مشکل گلوگاهی آن اصلا حل نشده بود و مردم را به گرفتاری دچار کرده بود که با تدبیر دولت،مشکلات آن حل شده و مابقی نیز در حال رفع شدن است.  

دکتر نجفی با بیان اینکه  اتفاقات بزرگی در گیلان رخ داده است،خاطرنشان کرد: ظرفیت بندرانزلی از  7میلیون تن به 11میلیون تن در انزلی رسیده است و به زودی ارتباطات با بنادری چون بندر اکتائو و دیگر بنادر کشورهای شمال ایران گسترش می‌یابد.  

استاندار گیلان شهر صنعتی رشت را یکی از مهمترین شهرهای صنعتی کشور عنوان کرد و گفت: جاده نا مناسب این شهر صنعتی همواره یکی از دغدغه‌های صاحبان واحد های صنعتی بود که در  سالهای اخیر،علیرغم کمبود منابع توانستیم بخشی از مشکل را حل کنیم و ادامه این کار  در راس پروژه های امسال قرار خواهد گرفت.

وی از روشن شدن چراغ های صنعت گیلان در دولت تدبیر و امید اشاره کرد،افزود:آمارهای اشتغال و تولیدی که در استان اعلام می‌شود بر اساس مرکز آمار کشور است و آمارهایی شفاف و مشخص است اما کسانی هستند که این امار نادیده می گیرند و نمی‌خواهند آفتابی به این روشنی ببیند.همه می دانند بیدار کردن کسی که خود را به خواب زده است سخت تر از کسی است که واقعا خوابیده .

استاندار گیلان پیشتازی گیلان را در فضای کسب و کار کشور افتخار آمیز دانست و گفت:گیلان در دولت تدبیر و امید درصد بیکاری زیر ده درصد را هم چشید و چندبار از متوسط کشوری نیز پایین آمد.

وی به افزایش گازرسانی،برقرسانی و غیره در روستاهای گیلان اشاره کرد و افزود:در حال حاضر هزار و 395 روستای گیلان دارای اینترنت هستند، این در حالیست که قبل از سال 92فقط 45روستای گیلان از اینترنت برخوردار بودند.   

صد مشکلات واحدهای صنعتی شناسایی و رفع شد و  52درصد نیز به طور مستمر در حال پیگیری است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان به رشد صادرات غیرنفتی پس از برجام در استان اشاره کرد و افزود:20درصد رشد را در این بخش شاهد هستیم و برنامه ریزی هایی انجام شده است که امسال درصد این رشد افزایش پیدا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: