• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

گیلان،استان برتر صنعت فولاد و فرآورده‌های مس در کشور

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:در حوزه صنعت فولاد و فرآورده های مس استان ما در صدرجدول است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر منتظری در همایش حمایت از مصرف‌کنندگان استان که در شهرک صنعتی سفیدرود برگزار شد،با اشاره به اینکه 4سال متولی به طور مرتب این همایش برگزار می شود،گفت:گیلان از استانهای پیشتاز حمایت از حقوق مصرف کنندگان در کشور است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده در گیلان رو به افزایش است،اضافه کرد: سال گذشته در بازرسی هایی که برای بررسی رعایت حقوق مصرف کنندگان انجام شده است،از واحدهای مختلف صنفی بازدید شد و برای 4درصد این واحدها اخطاریه صادر شد.

دکتر منتظری از انجام اقدامات اساسی در جهت مبارزه با قاچاق کالا در استان خبر داد و خاطر نشان کرد:گیلان از جمله استانهای کشور است که کمترین آمار قاچاق را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه شاهد تثبیت بسیاری از اقلام در دولت تدبیر و امید هستیم، تصریح کرد:فضای امن اقتصادی موجب شد که رشد سرمایه گذاری در بخش صنعت در سطح کشور به خصوص در گیلان چشمگیر باشد.

وی از ثبت صدور مجوز برای سرمایه گذاری 92میلیارد تومانی در استان درسالجاری خبر داد و گفت:میزان مصرف برق در واحدهای تولیدی افزایش یافته است و این بدان معنی است که سرعت چرخه تولید در گیلان سریعتر می چرخد.

دکتر منتظری از رشد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در گیلان خبر داد و اضافه کرد:میزان بافت فرش دستباف از 12هزار متربع در ابتدای کار دولت یازدهم به 55هزار متر مربع رسیده است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه گیلان به قطب تولیدات صنایع سلولزی تبدیل شده است،گفت: امسال اولین استانی خواهیم بود که بیشترین تولیدات را در بخش صنعت استان دارد و به زودی اولین صنایع پایین دستی سلولزی در گیلان افتتاح خواهد شد.

دکتر منتظری با اشاره به اینکه در تولید فراوده های مس  گیلان،استان اول کشور است،گفت:در صنعت  فولاد نیز گیلان استانی پیشرو است و سرمایه‌گذاران بزرگی متقاضی ورود به حوزه کاری در این بخش هستند.

وی از تصویب 2هزار و126مصوبه در کارگروه های رفع موانع تولید گیلان خبرداد و گفت: 48درصد مشکلات واحدهای صنعتی شناسایی و رفع شد و 52درصد نیز به طور مستمر در حال پیگیری است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان به رشد صادرات غیرنفتی پس از برجام در استان اشاره کرد و افزود:20درصد رشد را در این بخش شاهد هستیم و برنامه ریزی هایی انجام شده است که امسال درصد این رشد افزایش پیدا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: