• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4790-5
  • خبرنگار : 10
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت قریب ۳میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان فومنی

  مدیر جهاد کشاورزی فومن گفت:‌ در حال حاضر میزان دو میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی به ۲۱۵کشاورز فومنی پرداخت شده است.

مهندس محمدرضا ابراهیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با اشاره بر اینکه فومن با داشتن ۱۳هزار و ۸۷۰هکتار اراضی شالیزاری تامین‌کننده ۶درصد از برنج گیلان است، اظهار کرد:‌ در سال زراعی جاری کشت مکانیزه در این شهرستان با توجه به پرداخت تسهیلات و آگاهی کشاورزان از مزایای آن با استقبال روبه‌رو شده است به گونه‌ای که در سه هزار و ۸۰۰هکتار از اراضی تحت پوشش فومن کشت مکانیزه انجام شده است.

وی کاهش هزینه‌های تولید، صرفه‌جویی در زمان، مصرف بذر، هزینه‌های کارگری، کاهش سختی کار و سهولت عملیات کشاورزی را از مزایای کشت مکانیزه برشمرد و افزود:‌ فومن دارای حدود ۲۰۰دستگاه نشاءکار است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن در پایان به پرداخت تهسیلات به کشاورزان فومنی اشاره و خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر میزان دو میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی در این شهرستان پرداخت شده است. این میزان تسهیلات به ۲۱۵کشاورز فومنی پرداخت شده است.

گفتنی است سالانه در این شهرستان ۴۷هزار تن برنج سفید از ۷۲هزار تن شلتوک استحصال می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: